Main Menu
User Menu

Krymský front [1942-1942]

Crimean Front / Крымский фронт

     
Název:
Name:
Krymský front
Originální název:
Original Name:
Крымский фронт
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.01.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Kavkazský front
Datum zániku:
Disbanded:
19.05.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
19.05.1942-21.04.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
21.04.1942-19.05.1942 Hlavní velitelství vojsk severokavkazského směru
Dislokace:
Deployed:
28.01.1942-19.05.1942 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
28.01.1942-19.05.1942 Kozlov, Dmitrij Timofejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
28.01.1942-10.03.1942 Tolbuchin, Fjodor Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
10.03.1942-19.05.1942 Věčnyj, Pjotr Pantělejmonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
28.01.1942-20.05.1942 51. armáda
DD.01.1942-DD.05.1942 44. armáda
DD.01.1942-DD.05.1942 47. armáda
01.03.1942-DD.05.1942 40. samostatná pozorovací letka - 1. formování

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/Krymsky-front-1942-1942-t15977#514588Verze : 0
MOD