Kronika Druhé světové války.

Diskuse

Objemná kronika Druhé světové války od nakl.Fortuna Print je encyklopedicky pojaté zpracování tématu známého i na těchto stránkách,tj. popis událostí Druhé světové války den za dnem.
Jak jsem již napsal v jednom ze svých příspěvků,když dva dělají totéž,není tovždy totéž..
Přesto ,že pod překladem a odbornou revizí textu jsou podepsány opravdu známá,jestli chvalně ,nebo nechvalně ,to si každý přebere sám,jména,výsledek je mírně řečeno rozpačitý..
Setkáte se s šestiuncovými děly,kdy jsme s kolegou,taktéž nadšeným amatérským historikem přemýšleli,co tím překladatel chtěl říci,no nevíme dodnes..
Taktéž vydávat zbrojního specialistu W.Parsonse za druhého pilota Enola Gay není moc originální,a tak dál..
Perličkou je popiska u Ladungstrager Goliath,kdy je buben s odvíjeným ovládacím a odpalovacím kabelen nazýván navijákem na zápalnou šňůru,napadlo autora ,jak dlouho by asi ta zápalná šňůra musela hořet?
A tak dál,a tak dál,jestli chcete najděte si vlastní kiks, je to zábava,kdyby to nebyla ostuda,uvážíme li,kolikmladých čtenářů ,bez možnosti korekce bude považovat tuto knihu za hodnotnou.
Část věnovaná uniformám a zbraním,je asi tou nejhorší,jakou jsem viděl,popisy zbraní,nebo spíše karikatur,jsou hrozné.
No pokud si tedy chcete prohlednout Kroniku Druhé sv. války,doporučuji tuto nebrat a spíš se častěji dívat na stránky www.valka.cz.
Minimálně již proto,že přispěvatélé jsou fundovaní,byť amatérští historici a podobné kiksy jim nehrozí,jsou na rozdíl od profesionálů pečlivější.. Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kronika-Druhe-svetove-valky-t7750#21713 Verze : 0
Bohuzel musim souhlasit se vsim nahore uvedenym ... Jinak drobne varovani, mnoho takovychto publikaci vychazi u nas pouze coby preklad, a tedy pokud nechcete trpet vyse uvedenym prznenim vojenske terminologie a nemusite mit vse Tsechisch, staci se mrknout do obchodu a u zahranicnich vydavatelu najdete nejednu knihu u nas vyslou, primo v originale. A to je o necem jinem Very Happy Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Kronika-Druhe-svetove-valky-t7750#21724 Verze : 0
Ja vlastním danú knihu. Síce obsahuje nedostatočné informácie, ale podľa mňa dobre poslúži ako stručný prehľad všetkých udalostí vo WW2.
URL : https://www.valka.cz/Kronika-Druhe-svetove-valky-t7750#33705 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více