Main Menu
User Menu

Krahule

okr. Žiar nad Hronom

     
Název:
Name:
Krahule
Originální název:
Original Name:
Krahule
Další názvy:
Other Names:
(1442) Plafusz, (1808) Plowes, (1920) Blajfus, Krahule, (1927) Blaufuss, (1946) Krahule; maďarsky Kékelló, Blaufuss, nemecky Blaufuss
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Žiar nad Hronom
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°43'30.66"N 18°56'25.31"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1331
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky sv. Jána Nepomuckého, z roku 1806, klasicizmus,
- Ľudové domy z 18. až 20. stor.
- Banícke domy z 18. až 19. stor.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
www.krahule.sk
www.crwflags.com/fotw/flags/sk-zh-kr.html
URL CZ: https://www.valka.cz/Krahule-t160185#488172Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Ziar-nad-Hronom-t160185#488172Version : 0
MOD
V průběhu SNP, byl dne 7. října 1944 při útoku na pozemní cíle v prostoru této obce (případně někde poblíž ní), sestřelen příslušník 1. československého samostatného stíhacího leteckého pluku v SSSR por. let. Bohuslav Mráz, pilotující letoun Lavočkin La-5FN č. 74. Pilot zde našel svou smrt.


Zdroj:
https://www.vets.cz/vpm/bohuslav-mraz-2284/
URL CZ: https://www.valka.cz/Krahule-t160185#653356Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Ziar-nad-Hronom-t160185#653356Version : 0