Main Menu
User Menu

Kozáctvo - Stanislav A. Auský

Diskuse
První ucelená kniha o kozácích..,jejich dějinách a nejisté budoucnosti v postsovětské realitě,tak by se dala popsat publikace známého českého vojenského historika a spisovatele Stanislava A. Auského o kozácích.
Vydalo ji nakladatelství Mladá fronta v kdysi populární edici Archiv.
Na cirka 250ti stranách je zevrubně popisována historie posledního velkého zápisu kozáků do dějin,jejich likvidace v Stalinových lágrech a nelehké budování obnovené kozácké tradice.
Doporučuji všem zájemcům o dění na východní frontě.
URL : https://www.valka.cz/Kozactvo-Stanislav-A-Ausky-t7753#21785Verze : 0
Kniha výborná, Auský je na slovo vzatý odborník. Starší dějiny kozáctva (např. napoleonské období) by si ale zasloužili větší prostor.
URL : https://www.valka.cz/Kozactvo-Stanislav-A-Ausky-t7753#71688Verze : 0
To Oněgin: Neviem či si čítal Auského knihu "Kozáci", vyd. Academia, 1999. Ja som čakal niečo ako pokračovanie, nakoľko tá kniha končí prvou emigračnou vlnou po porážke v občianskej vojne. Mimochodom, tomuto obdobiu (t.j. občianskej vojne) je venovaný asi najväčší priestor v knihe. Ale aj tak sa mi "Kozáctvo" páčilo a som rád že ho mám vo svojej zbierke, Auský zaplnil ďalšie biele miesto v histórii zahraničných spojencov III. Ríše.
URL : https://www.valka.cz/Kozactvo-Stanislav-A-Ausky-t7753#76686Verze : 0
Při četbě "Kozáctva" se mi místama zdálo, že se autor nechal příliš unést sympatiemi, které chová vůči kozákům. A dost mě překvapilo, že Němci kozáky vystrojili trofejním českým materiálem.
URL : https://www.valka.cz/Kozactvo-Stanislav-A-Ausky-t7753#77124Verze : 0
Potom ako som si prečítal Obete Jalty od N. Tolstého, snimi sympatizujem aj ja. Ale hlavne mi ich bolo dosť ľúto.
URL : https://www.valka.cz/Kozactvo-Stanislav-A-Ausky-t7753#77305Verze : 0