Main Menu
User Menu

Kótó, Tokutaró

Tokutaro Koto / 厚東篤太郎

     
Příjmení:
Surname:
Kótó
Jméno:
Given Name:
Tokutaró
Jméno v originále:
Original Name:
厚東篤太郎 / こうとう・とくたろう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
22.07.1878 Edo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
18.09.1958 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Port Arthur
velitel: 11. divize
velitel: 32. divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/厚東篤太郎
URL : https://www.valka.cz/Koto-Tokutaro-t180872#530467Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Kótó
Jméno:
Given Name:
Tokutaró
Jméno v originále:
Original Name:
厚東篤太郎 / こうとう・とくたろう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.11.1898 Vojenská akadémia
10.12.1907-29.11.1910 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
27.06.1899 podporučík
03.11.1901 poručík
10.11.1904 kapitán
16.03.1912 major
15.11.1916 podplukovník
10.08.1920 plukovník
15.04.1924 generálmajor
01.08.1926 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1929-01.10.1931 Velitel : Pevnost Port Arthur

Ručně vyplněné položky:
27.06.1899-10.11.1903 47. peší pluk
10.11.1903-02.05.1904 študentský zbor, Vojenské školské detské centrum
02.05.1904-01.09.1906 Adjutant Vojenské školské detské centrum
01.09.1906-DD.MM.RRRR Adjutant kancelária Miyako Tadashi?
17.02.1908-DD.MM.RRRR 3. peší pluk
08.09.1911-16.03.1912 štábny dôstojník 10. divízia
16.03.1912-30.11.1912 pridelený k 6. pešiemu pluku
30.11.1912-19.02.1915 velitel ? praporu 6. peší pluk
19.02.1915-29.03.1915 pridelený k Generálnemu štábu
29.03.1915-15.08.1922 vojenský dôstojník pridelený k Yasuhito, Princovi Chichibu
15.08.1922-06.08.1923 velitel 37. pešieho pluku
06.08.1923-15.04.1924 náčelník štábu 8. divízie
15.04.1924-02.03.1926 velitel 32. pešej brigády
02.03.1926-01.08.1929 velitel Vojenskej akadémie
01.08.1929-01.08.1931 velitel pevnosti Port Arthur
01.08.1931-18.03.1933 velitel 11. divízie
30.03.1933-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

04.09.1929

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

29.04.1934

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

29.04.1934

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/厚東篤太郎

URL : https://www.valka.cz/Koto-Tokutaro-t180872#530470Verze : 0
MOD