Main Menu
User Menu

Kotmanová

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Kotmanová
Originální název:
Original Name:
Kotmanová
Další názvy:
Other Names:
(1393) Kothmanlehutaya, (1469) Koczyklehota, (1773) Kotmanová, (1808) Kotmanová Lhota, (1920) Kotmanová, (1948) Dobročská Lehota, (1990) Kotmanová; maďarsky Kotmanlehota, Kotmány.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°29'07.45"N 19°34'47.78"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1393
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kúria klasicistická z konca 18. storočia
- Zvonica zo začiatku 19. storočia
- Budova bývalej sklárskej huty z 18. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.kotmanova.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Kotmanova-t126766#429323Verze : 0
MOD