Main Menu
User Menu

Košický Klečenov

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Košický Klečenov
Originální název:
Original Name:
Košický Klečenov
Další názvy:
Other Names:
(1427) Kelechen, (1430) Kelenthe m. Kelenchen, (1630) Kleczen, (1773) Klecženow, (1948) Košický Klečenov, maďarsky Kelecsényborda.


Osada Borda – (1384) Bardafalua, (1427) Bordafalwa, (1430, 1431) Bordaswa, (1487) Bordafalwa, praedium Borda, (1851) Borda, (1868) majer Borda
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°44'23.92"N 21°30'16.7."E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – grécko-katolícky neskoroklasický z 1854
Pomník Sovietskej armády – na Dargove z 1955
Borda – kúpele z roku 1893 na liečenie reumatických chorôb.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.kosickyklecenov.ocu.sk
URL : https://www.valka.cz/Kosicky-Klecenov-t123592#420933Verze : 0
MOD