Main Menu
User Menu

Košické Olšany

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Košické Olšany
Originální název:
Original Name:
Košické Olšany
Další názvy:
Other Names:
Nižný Olčvár – (1288) Olchwar, (1330) Ochuar, (1630) Also Olczwár, (1773) Nižný Olczvár, (1786) Malý Olschwár, (1920) Nižný Olčvár, maďarsky Alsóolcsvár


Vyšný Olčvár – (1630) Felsew Oczuar, (1773) Wissny Ocžvár, (1786) Welký Ocschwár, (1920) Vyšný Olčvár, maďarsky Felsoolcsvár
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°44'01.8"N 21°20'44.41"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1288
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – rímsko-katolícky klasicistický z 1810, postavený na mieste gotického kostola
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec vznikla 1944 zlúčením Nižného a Vyšného Olčvára.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.kosickeolsany.sk
URL : https://www.valka.cz/Kosicke-Olsany-t123590#420922Verze : 0
MOD