Main Menu
User Menu

Korovnikov, Ivan Těrenťjevič

Ivan Terentievich Korovnikov / Иван Терентьевич Коровников

     
Příjmení:
Surname:
Korovnikov
Jméno:
Given Name:
Ivan Těrenťjevič
Jméno v originále:
Original Name:
Иван Терентьевич Коровников
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálplukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
21.02.1902 Balakovo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
09.07.1976 Moskva /
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 59. armáda (25.04.1942-09.07.1945)
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/pX0XW
foto: https://goo.gl/Mte6n
URL : https://www.valka.cz/Korovnikov-Ivan-Terentjevic-t124988#424996Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Korovnikov
Jméno:
Given Name:
Ivan Těrenťjevič
Jméno v originále:
Original Name:
Иван Терентьевич Коровников
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1923 Vojensko-politická škola
DD.MM.RRRR-DD.MM.1931 Vojensko-politická akademie DRRA
DD.MM.RRRR-DD.MM.1937 Vojenská akademie mechanizace a motorizace DRRA
DD.MM.RRRR-DD.MM.1946 Vyšší akademické kurzy na Vyšší vojenské akademii Klimenta Vorošilova
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
08.08.1955 Colonel General
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.03.1942-DD.04.1942 Velitel : 6. gardový střelecký sbor
DD.04.1942-09.07.1945 Velitel : 59. armáda
09.07.1945-04.02.1946 Velitel : Stavropolský vojenský okruh
16.08.1941-DD.MM.RRRR Velitel : Novgorodská operační skupina

Ručně vyplněné položky:
DD.08.1919-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
DD.MM.RRRR-DD.12.1939 nižší velitelské funkce (politický komisař)
DD.12.1939-DD.03.1941 vyučoval na Vojenské akademii mechanizace a motorizace
DD.03.1941-DD.07.1941 zástupce velitele 2.tankové divize
DD.07.1941-DD.08.1941 zástupce velitele 12.mechanizovaného sboru
DD.08.1941-DD.01.1942 velitel Novgorodské armádní skupiny
DD.01.1942-DD.03.1942 velitel operativní skupiny 2.úderné armády
25.04.1942-09.07.1945 velitel 59.armády
DD.MM.1945-DD.MM.1946 velitel Stavropolského vojenského okruhu
DD.MM.1946-DD.MM.1952 zástupce náčelníka Hlavní kádrové správy Ministerstva obrany SSSR
DD.MM.1952-DD.09.1953 náčelník Hlavní automobilní správy Ministerstva obrany SSSR
DD.09.1953-DD.MM.RRRR odchod do zálohy
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Leninův řád /1956-1991/
Order of Lenin /1956-1991/
Opден Ленина
-

DD.MM.RRRR

Řád Kutuzova, 2. stupeň /1943-1991/
Order of Kutuzov, 2nd Class /1943-1991/
Opден Кутузова II степени
-

DD.MM.RRRR -

Řád Suvorova 1. stupeň /1942-1943/
Order of Suvorov 1st Class /1942-1943/
Opден Суворова I степени
udělen dvakrát

DD.MM.RRRR

Řád rudé hvězdy
Order of the Red Star
Opден Красная Звезда
udělen dvakrát

DD.MM.RRRR

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
udělen čtyřikrát

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/pX0XW
URL : https://www.valka.cz/Korovnikov-Ivan-Terentjevic-t124988#433240Verze : 3
MOD