Main Menu
User Menu

Koordinační forum

Toto téma slouží ke koordinaci práce na tématu starověku na tomto serveru, ke vzájmené domluvě, prezentaci návrhů a nápadů.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-t47116#184279Verze : 0
Začněme tím, na co se kdo z nás zaměřuje. Já se dlouhodobě zajímám o starý Řím (i když už to taky není co to bývalo Sad ) a tudíž píšu články o něm. Nyní mám v plánu pokračovat v punských válkách, tedy sepsat druhou punskou válku stejným stylem jako první, o níž můj článek na valce vyšel nedávno. Pan Fidler mi přislíbil, že sem na server časem snad dodá svou diplomovou práci o první fázi druhé punské války, takže bych na to navázal a dopsal zbytek. Ale to je hudba vzdálené budoucnosti...


Krom toho mám rozdělaný text o gladiátorech, který bych mohl v dohledné době přetavit ve článek. Pokud by mi s tím někdo chtěl pomoci (i třeba formou tou, že to po mě přečte a doplní), budu jen rád. Gladiátory prostě musím napsat, protože mě irituje to množství nesmyslů, co se o nich leckde tvrdí. Ze stejného důvodu bych čase rád dal dohromady článek o Spartakovi - opět pomoc vítána.


Ocenil bych, kdyby se někdo pustil do starého Řecka (libovolné téma či oblast), o němž tady pokud se nemýlím není až na několik životopisů v Osobnostech vůbec nic.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-t47116#184282Verze : 0
Po našej súkromnej debate s Kapom, kde sme skonštatovali neutešený stav v sekcii starovek (čo sa týka počtu príspevkov) si beriem pre začiatok niekoľko problémov z dejín Grécka. Začnem vývojom politického systému v starovekých Aténach.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-t47116#184285Verze : 0
MOD
Po tom čo sa mi podarilo zlepiť Aténsky štátny systém, by som chcel pokračovať a zamerať sa na Spartu. Vypadá to na dvojicu článkov. V prvom by som sa zameral na politický systém a v druhom na branný systém a rozvoj vojenstva v Sparte. Chvíľu to ale potrvá, pretože musím dokončiť skôr sľúbené záležitosti.
URL : https://www.valka.cz/Koordinacni-forum-t47116#186194Verze : 0
MOD