Main Menu
User Menu

Komárovce

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Komárovce
Originální název:
Original Name:
Komárovce
Další názvy:
Other Names:
(1402) Kamarach, (1410) Komaroch, (1630) Komarocz, (1773) Komarowcze, maďarsky Komaróc.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°34'28.5"N 21°07'15.89"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1402
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol – reformovaný klasicistický zo začiatku 19.storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-45 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Komarovce-t123365#420425Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Kosice-okolie-t123365#420425Version : 0
MOD