Main Menu
User Menu

Kokšov - Bakša

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Kokšov - Bakša
Originální název:
Original Name:
Kokšov - Bakša
Další názvy:
Other Names:
(1262) Baxa, (1280) Cocso, Boxa, (1324-74) Boxa, (1382) Baxa, Felsew-Baxa, (1630) Három Baxa, (1773) Koksó-Baksa, (1920) Kokšov, (1927) Kokšov-Bakša, maďarsky Koksóbaksa.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°38'50.15"N 21°19'28.92"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1262
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-45 bola obec pripojená k Maďarsku. Zaniknutá obec v okolí – Nižná Bakša (1427)
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.koksovbaksa.sk
URL : https://www.valka.cz/Koksov-Baksa-t123364#420424Verze : 0
MOD