Main Menu
User Menu

Kodama, Tomoo

Tomoo Kodama / 児玉友雄

     
Příjmení:
Surname:
Kodama
Jméno:
Given Name:
Tomoo
Jméno v originále:
Original Name:
児玉友雄 / こだま・ともお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
23.10.1881 ?, prefektura Jamaguči /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
09.05.1961 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Západné obranná armáda
velitel: 16. divize
velitel: Pevnost Shimonoseki
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/児玉友雄
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Kodama-Tomoo-t181447#531877Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Kodama
Jméno:
Given Name:
Tomoo
Jméno v originále:
Original Name:
児玉友雄 / こだま・ともお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
08.05.1914-DD.MM.RRRR štúdium ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-22.11.1902 Vojenská akadémia
10.12.1907-29.11.1910 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.06.1903 podporučík
01.02.1905 poručík
15.12.1909 kapitán
15.11.1916 major
20.04.1921 podplukovník
06.08.1923 plukovník
01.08.1929 generálmajor
01.08.1933 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
06.08.1923-01.05.1925 Velitel : 34. pěší pluk
01.08.1933-01.08.1934 Velitel : Pevnost Shimonoseki

Ručně vyplněné položky:
26.06.1903-27.10.1906 2. gardový peší pluk
27.10.1906-21.12.1907 Študentský zbor Vojenskej akadémie
27.12.1907-09.12.1910 2. gardový peší pluk
09.12.1910-18.10.1911 pridelený k ? sekcii Kancelárie vojenskej služby Generálneho štábu
18.10.1911-03.02.1914 štábny dôstojník Divízia Imperiálnej gardy
03.02.1914-DD.MM.RRRR pridelený k Generálnemu štábu
15.12.1916-01.12.1918 pridelený k Generálnemu štábu
01.12.1918-10.08.1920 Kancelária vojenskej služby Ministertsva vojny
18.04.1919-17.03.1923 výskumný team Armádne škola pechoty
01.08.1920-17.03.1923 sôstojník Kancelárie civilného letectva
10.08.1920-17.03.1923 Kancelária výzbroje Ministertsva vojny
07.09.1920-17.03.1923 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
17.03.1923-06.08.1923 pridelený k 3. gardovému pešiemu pluku
06.08.1923-01.05.1925 velitel 34. pešieho pluku
01.05.1925-01.08.1929 náčelník 10. sekcie (zahraničná vojenská história), 4. kancelárie, Generálneho štábu
09.06.1925-27.01.1928 výskumný team Armádne škola pechoty
01.08.1929-22.12.1930 velitel 2. pešej brigády
22.12.1930-01.08.1933 náčelník štábu Korejskej armády
01.08.1933-01.08.1934 velitel pevnosti Shimonoseki
01.08.1934-02.12.1935 velitel 3. samostanej posádkovej jednotky
02.12.1935-02.08.1937 velitel 16. divízie
02.08.1937-15.07.1938 velitel Západnej obrannej armády
25.07.1938-DD.MM.RRRR Reserva
08.09.1938-01.12.1939 velitel Taiwanského armádneho okresu
01.12.1939-DD.MM.RRRR Demobilizovaný
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

29.06.1929

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

19.01.1933

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

07.07.1936

Řád Posvátného pokladu 1. třídy
Order of Sacred Treasure 1st Class
瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
-

10.07.1936

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/児玉友雄
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Kodama-Tomoo-t181447#531971Verze : 1
MOD