Main Menu
User Menu

Kempfův armádní oddíl [1943-1943]

Army Detachment Kempf

Armee-Abteilung Kempf

     
Název:
Name:
Kempfův armádní oddíl
Originální název:
Original Name:
Armee-Abteilung Kempf
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Lanzův armádní oddíl
Datum zániku:
Disbanded:
22.08.1943
Nástupce:
Successor:
8. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.02.1943-22.08.1943 Skupina armád Jih
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
21.02.1943-22.08.1943 Kempf, Werner (General der Panzertruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
21.02.1943-DD.03.1943 XXIV. tankový sbor
DD.02.1943-15.08.1943 Velitelství armádní týlové oblasti 595
DD.03.1943-20.07.1943 Rausův sbor ke zvláštnímu použití
DD.04.1943-DD.05.1943 11. tanková divize
DD.04.1943-DD.05.1943 Divize tankových granátníků SS Das Reich
DD.04.1943-DD.05.1943 Divize tankových granátníků SS Leibstandarte SS Adolf Hitler
DD.04.1943-DD.05.1943 Tankový sbor SS
DD.04.1943-DD.05.1943 XXXXVIII. tankový sbor
DD.05.1943-DD.06.1943 106. pěší divize
DD.05.1943-DD.06.1943 6. tanková divize
DD.05.1943-DD.06.1943 7. tanková divize
DD.05.1943-DD.06.1943 Divize tankových granátníků SS Totenkopf
DD.05.1943-DD.08.1943 III. tankový sbor
DD.05.1943-DD.09.1943 XXXXII. armádní sbor
DD.06.1943-DD.07.1943 328. pěší divize
20.07.1943-DD.09.1943 XI. armádní sbor
DD.08.1943-DD.09.1943 3. tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939—1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Kempfuv-armadni-oddil-1943-1943-t37858#433918Verze : 0
MOD