Kechnec

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Kechnec
Originální název:
Original Name:
Kechnec
Další názvy:
Other Names:
(1220) Felnemet, (1278) Felnempty, (1319) Fwlnempthy, (1405) Felnempty, Kemnech-Keghnech, (1430) Kechnicznemethi, (1564) Kechnecz-Némethy, (1630) Kenyhecz, (1808) Kehňec, (1920) Keňhec, (1927) Kechnec, (1964) Hraničná pri Hornáde, (1986) Seňa, (1990) Kechnec; po maďarsky Kenyhec.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°32'57.77"N 21°15'52.1"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1220
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky barokový z roku 1740.
Budova fary klasicistická z 1. polovici 19. storočia.
Tri kúrie z konca 18. a začiatku 19. storočia.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V období rokov 1964 až 1986 bol Kechnec súčasťou umelo vytvorenej obce Hraničná pri Hornáde, pozostávajúcej z obcí Kechnec, Milhosť a Seňa. V roku 1986 sa obec osamostatnením Milhosti rozpadla a Seňa s Kechnecom tvorili obec Seňa. V roku 1990 sa obec Kechnec osamostatnila. V rokoch 1938-45 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.kechnec.sk
URL : https://www.valka.cz/Kechnec-t123363#420423Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!