Main Menu
User Menu

Kecerovce

okr. Košice-okolie

     
Název:
Name:
Kecerovce
Originální název:
Original Name:
Kecerovce
Další názvy:
Other Names:
Kecerovské Pekľany – (1427) Keczerowske Peklany, (1786) Keczersské Peklani, (1927) Kecerovské Peklany; maďarsky Peklén, Kecerpeklán.
Kecerovské Kostoľany – (1567) Koztelyan, (1601) Kostelany, (1773) Kecerowske Kosztolany, (1920) Kecerské Kosceľany, (1927) Kecerovské Kostolany; maďarsky Kecerkosztolán, Kecerkosztolány.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Košice-okolie
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°49'31.85"N 21°24'50.83"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1567
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kaštieľ pôvodne renesančný zámok z roku 1582, prestavaný v 19. storočí.
Neskorogotický kaštieľ z konca 15. storočia
Kostol rímskokatolícky renesančný z roku 1628, zbarokizovaný v 18. storočí, z klasicistického obnovený v 19. storočí
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec Kecerovce vznikla zlúčením obcí Kecerovské Pekľany (v minulosti aj Kecerské Pekľany) a Kecerovské Kostoľany (v minulosti aj Kecerské Kostoľany) v roku 1975.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk, www.kecerovce.webnode.sk
URL : https://www.valka.cz/Kecerovce-t123361#420421Verze : 0
MOD