Main Menu
User Menu

Kató, Rinpei

Rinpei Kato / 加藤錀平

     
Příjmení:
Surname:
Kató
Jméno:
Given Name:
Rinpei
Jméno v originále:
Original Name:
加藤錀平 / かとう・りんぺい
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.1891 ?, prefektura Aiči /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.1974 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu: 8. oblastní armáda
náčelník štábu: 23. armáda
náčelník štábu: Jihočínská oblastní armáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
náčelník štábu: Korejská armáda
velitel: 68. pěší pluk
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Kato-Rinpei-t145599#468412Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Kató
Jméno:
Given Name:
Rinpei
Jméno v originále:
Original Name:
加藤錀平 / かとう・りんぺい
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-26.05.1913 vojenská akdémia
14.12.1921-29.11.1924 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1913 podporučík
01.03.1937 plukovník
01.08.1939 generálmajor
01.08.1942 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1934-01.12.1936 Velitel : Železniční skupina 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.12.1936-01.03.1937 Velitel : 10. sekce (přeprava) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.03.1937-15.07.1938 Velitel : 10. sekce (přeprava) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
15.09.1941-01.08.1942 Velitel : 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.08.1942-09.11.1942 Velitel : 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
16.11.1942-02.09.1945 Náčelník štábu : 8. oblastní armáda

Ručně vyplněné položky:
14.02.1933-01.08.1934 pridelený k štábu Kwantungsej armády
01.08.1934-01.12.1936 náčelník Železniční skupiny 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.12.1936-15.07.1938 náčelník 8. sekcie (Transport), 3. kancelárie, Generálneho štábu
15.07.1938-DD.MM.1938 velitel 68. pešieho pluku
DD.MM.1938-01.08.1939 pridelený k veleniu Chosenskej armády, Korea
01.08.1939-01.03.1941 náčelník štábu Chosenskej armády, Korea
01.03.1941-28.06.1941 náčelník štábu Juhočínskej oblastnej armády
28.06.1941-15.09.1941 náčelník štábu 23. armády
15.09.1941-09.11.1942 náčelník 3. kanceláře (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
09.11.1942-DD.MM.RRRR náčelník štábu 8. oblastnej armády, New Britain
DD.MM.1947-DD.MM.RRRR zatknutý, vyšetrovaný a súdený pre podozrenie z vojnových zločinov
DD.MM.1949-DD.MM.RRRR zhliadnutý vinným, právoplatne a vykonatelne odsúdený k 18 rokom žalára
DD.MM.1954-DD.MM.RRRR prepustený
Vyznamenání:
Awards:

[/awards]
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www45160u.sakura.ne.jp/DB/加藤錀平
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Kato-Rinpei-t145599#468416Verze : 4
MOD