Main Menu
User Menu

Kancelář ministra obrany [1969-1992]

Office of the Minister of Defense

     
Název:
Name:
Kancelář ministra obrany
Originální název:
Original Name:
Kancelář ministra obrany
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1969
Předchůdce:
Predecessor:
Sekretariát ministra národní obrany
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
Kancelář ministra obrany
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.10.1969-30.06.1990 Federální ministerstvo národní obrany
30.06.1990-31.12.1992 Federální ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
01.10.1969-31.12.1992 Praha, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.10.1969-DD.MM.1970 Merta, Antonín (Plukovník)
DD.MM.1970-DD.MM.1971 Bobek, Jozef (Plukovník)
DD.02.1971-DD.07.1976 Husák, Ján (Plukovník)
DD.07.1976-DD.11.1977 Martinský, Ján (Plukovník)
DD.11.1977-01.05.1982 Páleník, František (Plukovník)
01.05.1982-DD.02.1990 Páleník, František (Generálmajor)
DD.02.1990-31.12.1992 Kříž, Milan (Plukovník)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://armada.vojenstvi.cz/vase-dotazy/44.htm
URL : https://www.valka.cz/Kancelar-ministra-obrany-1969-1992-t240119#664465Verze : 3
MOD