Kanajama, Hisamacu

Hisamatsu Kanayama / 金山久松

     
Příjmení:
Surname:
Kanajama
Jméno:
Given Name:
Hisamacu
Jméno v originále:
Original Name:
金山久松 / かなやま・ひさまつ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
10.01.1875 ?, prefektura Tojama /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
16.01.1955 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 12. divize
velitel: 4. brigáda těžkého polního dělostřelectva
náčelník štábu: 9. divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/金山久松
URL : https://www.valka.cz/Kanajama-Hisamacu-t184554#538530Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Kanajama
Jméno:
Given Name:
Hisamacu
Jméno v originále:
Original Name:
金山久松 / かなやま・ひさまつ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-26.11.1896 Vojenská akadémia
09.08.1902-09.02.1904 Armádne vojnové kolégium
20.03.1906-30.11.1907 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
28.06.1897 podporučík
17.11.1899 poručík
15.11.1902 kapitán
13.11.1907 major
21.01.1913 podplukovník
06.08.1917 plukovník
20.07.1921 generálmajor
02.03.1926 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
21.02.1920-20.07.1921 Velitel : 3. sekce (pevnosti) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
28.06.1897-20.02.1900 1. rota 9. pluk polného delostrelectva
20.02.1900-11.09.1900 Adjutant 9. pluk polného delostrelectva
11.09.1900-09.06.1902 Inštruktor Armádna škola strelby polného delostrelectva
11.09.1900-09.06.1902 výcviková prapor, Armádna škola strelby polného delostrelectva
09.06.1902-DD.MM.RRRR 9. pluk polného delostrelectva
17.03.1906-26.12.1907 9. pluk polného delostrelectva
26.12.1907-24.07.1909 štábny dôstojník Tsushimská bezpečnostná jednotky
24.07.1906-30.11.1910 Inštruktor vojenských vied, armádne vojnové kolégium
29.10.1910-30.11.1910 Instructor, Army Artillery Engineering School
30.11.1910-06.08.1917 Inštruktor, Armádna škola strelby polného delostrelectva
18.03.1913-06.08.1917 výskumný team Armádna škola pechoty
26.06.1914-18.05.1917 velitel výcvikového praporu Armádna škola strelby polného delostrelectva
07.07.1914-06.08.1917 Sekcia Armádneho technického dozoru
06.08.1917-25.07.1919 velitel 24. pluku polného delostrelectva
25.07.1919-21.02.1920 náćelník štábu 9. divízie
21.02.1920-20.07.1921 náćelník 3. sekce (pevnosti) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
03.06.1920-20.07.1921 štáb, Námorné vojenské velitelstvo
07.09.1920-20.07.1921 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
20.07.1921-11.08.1922 velitel 1. brigády polného delostrelectva
11.08.1922-06.08.1923 velitel 4. brigády polného delostrelectva
06.08.1923-02.03.1926 riaditel Armádnej školy polného delostrelectva
02.03.1926-08.03.1928 Inšpektor delostrelectva
08.03.1928-01.08.1930 velitel 12. divízie
29.08.1930-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

21.04.1928

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/金山久松
URL : https://www.valka.cz/Kanajama-Hisamacu-t184554#538621Verze : 1
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!