Main Menu
User Menu
Studie bezpilotního vrtulníku
URL : https://www.valka.cz/Kamov-Ka-37-t9305#28297Verze : 0
MOD
Kamov Ka-37 byl vyvinut jako víceúčelový frontový bezpilotní vrtulník řízený z jediného pozemního prostředku.
Vrtulník jako takový nese klasický prvek konstrukce OKB Kamov tedy zdvojený protiběžný rotor. Tím získal jednodušší ovládání a vyšší rychlost a obratnost. Základním prvkem konstrukce je duralové šasi na němž je upevněn motor s reduktorem pro oba rotory a palivovou nádrží. Do dielektrického krytu na přídi je umístěna přijímací stanice ovládacího systému umožňující oboustranou komunikaci mezi vrtulníkem a pozemním řídícím stanovištěm. Na přijímací stanici navazuje hlavní palubní počítač, který na základě zpracovaných přijatých signálů umožňuje poloautomatické řízení vrtulníku (obsluha pouze určuje směr letu a obsluhuje nesené vybavení, stabilizace vrtulníku ve všech třech osách a příslušné přestavování rotoru zajišťuje řídící počítač). Ocasní partie vrtulníku jsou tvořeny dvěma pevnými stabilizačními plochami a jednou vodorovnou plochou. Podvozek vrtulníku je tvořen dvojicí trubkových lyží. Pod trupem vrtulníku jsou umístěny závěsy pro zavěšení kontejneru s vybavením pro plnění zadaných úkolů. Kontejner může obsahovat fotoprůzkumné, rádiové, sanitní či civilní vybavení.Také může být použit pro čistě transportní účely.
Řídící kontejner obsahující řídící a dohledovou aparaturu pro vrtulník Ka-37 je nesen nákladním vozidlem Zil-131. Je obsluhován dvěma operátory a jeho přenosové vybavení umožňuje kontrolu vrtulníku až na vzdálenost 600 km. Vrtulník používá jako mobilní startovní a přistávací plochu přívěs za vozidlem Zil-131.


Projekt vrtulníku vzniknul v roce 1989 pro frontový taktický průzkum. V roce 1990 sice vzniklo 5 prototypů ale nakonec byl projekt pro nedostatek finančních prostředků a nedostatek zájemců zrušen.


Výrobce: Státní letecký průmysl SSSR
Kategorie: Bezpilotní víceúčelový vrtulník
Vyráběný: 1990
Počet kusů: 5 prototypů
Osádka: Vrtulník je řízen pozemním operátorem
Motor: Neznámý typ s výkonem 45 kW
Vzletová hmotnost: 250 kg
Maximální vzletová hmotnost: 300 kg
Průměr rotoru: 2,88 m
Délka: 4,80 m (bez rotoru)
Výška: ?
Max. rychlost: 110 km/h
Stoupavost: ?
Dostup: 2500 m
Dolet: 530 km
Výzbroj: Vrtulník je nevyzbrojen
Jiné: Součástí systému je řídící vozidlo Zil-131 s přepravním přívěsem pro vrtulníkZdroje:


www.military.cz


Archiv autora
URL : https://www.valka.cz/Kamov-Ka-37-t9305#177089Verze : 0