Main Menu
User Menu

Kaľava

okr. Spišská Nová Ves

     
Název:
Name:
Kaľava
Originální název:
Original Name:
Kaľava
Další názvy:
Other Names:
Kaloua, Kalyawa, Kalyawa (1300-13011), Caloy (1311), Kalew (1316), Kaliua (1322), Kalwa (1350), Kalyava (1713), Kalawa (1808), Szepeskárolyfalva (1907); maďarsky Kályava, Szepeskárolyfalva.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Spišská Nová Ves
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°56'04.56"N 20°52'05.75"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1300
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostolík z roku 1932.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.kalava.sk
URL : https://www.valka.cz/Kalava-t125335#425671Verze : 0
MOD