Main Menu
User Menu

Kagamijama, Iwao

Iwao Kagamiyama / 鏡山巌

     
Příjmení:
Surname:
Kagamijama
Jméno:
Given Name:
Iwao
Jméno v originále:
Original Name:
鏡山巌 / かがみやま・いわお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
30.10.1880 ?, prefektura Fukuoka /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
04.04.1936 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Port Arthur
velitel: 21. pěší brigáda
velitel: 24. pěší pluk
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/鏡山巌
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Kagamijama-Iwao-t180890#530541Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Kagamijama
Jméno:
Given Name:
Iwao
Jméno v originále:
Original Name:
鏡山巌 / かがみやま・いわお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-22.11.1901 Vojenská akadémia
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
23.06.1902 podporučík
02.08.1904 poručík
17.04.1908 kapitán
15.11.1916 major
20.07.1921 podplukovník
15.12.1924 plukovník
01.08.1930 generálmajor
01.08.1934 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
05.03.1934-01.08.1934 Velitel : Pevnost Port Arthur
01.08.1934-10.12.1934 Velitel : Pevnost Port Arthur

Ručně vyplněné položky:
23.06.1902-DD.MM.RRRR 48. peší pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR pridelený k 6. divízii
09.07.1907-25.12.1910 48. peší pluk
25.12.1910-24.03.1914 Adjutant 24. peší pluk
24.03.1914-DD.MM.RRRR Inštruktor, Vojenská akadémia
30.06.1915-15.11.1916 Študentský zbor, Vojenská akadémia
15.11.1916-08.04.1918 pridelený k 23. peśiemu pluku
08.04.1918-24.07.1918 velitel ? praporu 23. peší pluk
24.07.1918-10.08.1920 Vojenské detské školské centrum
10.08.1920-20.07.1921 Tokyjská škola pre deti
20.07.1921-01.04.1922 pridelený k 67. pešiemu pluku
01.04.1922-15.12.1924 pridelený k 15. divízii
15.12.1924-26.07.1927 velitel plukovného okresu Fukuoka
26.07.1927-01.08.1930 velitel 24. pešieho pluku
01.08.1930-11.04.1932 velitel 21. pešej brigády
11.04.1932-05.03.1934 pridelený k 1. divízii
05.03.1934-10.12.1934 velitel pevnosti Port Arthur
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 5. třídy
Order of Golden Kite 5th Class
功五級金鵄勲章 / こうごきゅうきんしくんしょう
-

29.04.1934

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/鏡山巌
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Kagamijama-Iwao-t180890#530565Verze : 0
MOD