Main Menu
User Menu

Jugorský NPT

Югорский ИТЛ

     
Název:
Name:
Jugorský nápravně pracovní tábor
Další názvy:
Other Names:
Jugorlag, Staveniště 300
Určení:
Camp Purpose:
nápravně pracovní tábor
Doba existence:
Operational (since - to):
12.03.1941-DD.01.1943
Odhadovaný celkový počet vězňů:
Estimated Total Number of Prisoners:
-
Odhadovaný počet obětí:
Estimated Casualty Toll:
-
Stát odpovědný za existenci:
State Responsible for Camp Founding:
Sovětský svaz
Nadřízený stupeň:
Upper Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR GULPS
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR GULŽDS
Pobočky:
Subsidiaries of Camp:
-
Velitelé:
Commanders:
25.07.1941-DD.MM.RRRR Cesarskij, S. G. ( )
27.02.1942-DD.MM.RRRR Zacharov, S. F. ( )
Stát, kde se tábor nachází:
Camp Location (State):
Rusko
Obec:
Camp Location (Town, Village):
Chabarovo
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
00°00'00.00"N 00°00'00.00"E
Přístupnost:
Accessibility:
neznámý
Památky a muzea v okolí:
Places of Interest and Museums in the Vicinity:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://memo.ru/history/nkvd/gulag/
URL CZ: https://www.valka.cz/Jugorsky-NPT-t127363#430916Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/1070-1075-1086-1088-1089-1082-1080-1081-1048-1058-1051-t127363#430916Version : 0
MOD
Jugorský nápravně pracovní tábor / Югорский исправительно-трудовой лагерь



Hospodářská činnost:
- výstavba přístavu a závodu na opravu lodí v Chabarovu ( Jugorský průliv)
- výstavba dočasné zimní silnice, respektive železniční tratě Vorkuta—Chabarovo (z jugorské strany)



Počet vězňů:
IV/1941 — 5 196
01.01.42 — 5 197
01.04.42 — 5 101
01.08.42 — 4 116
11.08.42 — 912
01.09.42 — 646
01.11.42 — 646



Telegrafní kód:
nebyl



Doplňující informace:
Rozkazem z 12. 3. 1941 byl zřízen Polární NPT, který měl za úkol postavit přístav a závod v Chabarovu. Tento byl teoreticky podřízen GULPS. Druhým rozkazem z 25. 7. 1941 byly v rámci GULŽDS zřízeny dva tábory, které měly postavit přístav v Chabarovu a železniční trať z Vorkuty k Jugorskému průlivu. V třetím rozkazu z 4. 9. 1941 je poprvé zmíněn Zapolární tábor. Rozkaz současně vymezuje oblast činnosti Zapolárního a Jugorského tábora. Oba se měly podílet na stavbě zimní cesty, respektive železnice z Vorkuty k Jugorskému průlivu. Zapolární tábor směrem od Vorkuty, Jugorský směrem od průlivu.



Zdroje:
- https://memo.ru/history/nkvd/gulag/
URL CZ: https://www.valka.cz/Jugorsky-NPT-t127363#430917Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/1070-1075-1086-1088-1089-1082-1080-1081-1048-1058-1051-t127363#430917Version : 0
MOD