Jozef Duháček

Diskuse

Komentáře k příspěvkům tohoto autora ...
URL : https://www.valka.cz/Jozef-Duhacek-t404#2170 Verze : 0
Zdravim,


ak som zabudol nieco podstatne, prosim doplnte moj zoznam, alebo ak mate lepsie fotky rad ich privitam.


AVE!
URL : https://www.valka.cz/Jozef-Duhacek-t404#2190 Verze : 0
Corolianus navrhoval udelat zajimave srovnani : rimsky legionar vs. soucasny vojak (ci minuly vojak), kolik toho ten ktery nesl a jake mel vybaveni. Vzhledem k tomu, ze se nepovazuje za odbornika na soucasny stav, hledame kolegy, kteri to pomohou dat dohromady.
URL : https://www.valka.cz/Jozef-Duhacek-t404#2194 Verze : 0
Pokud to bylo možné, tak těžší kusy výstroje přepravovala mula, nebo ev. povoz - (mula 1 na contubernii - 8 lidí)
Stany byly z kůže - tahat jej v jednom by muselo být vražedné. Ostatní příslušníci contubernie by se pak museli podělit o výstroj nosiče stanu.
Ke stanu dlužno poznamenat, že jej sice používalo 8 lidí, ale ti se do něj najednou nevejdou. vřdy byli minimálně 2 ve službě (něco jako "teplá postel" na ponorkách.)
URL : https://www.valka.cz/Jozef-Duhacek-t404#227644 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více