Jošida, Gonpači

Gonpachi Yoshida / 吉田権八

     
Příjmení:
Surname:
Jošida
Jméno:
Given Name:
Gonpači
Jméno v originále:
Original Name:
吉田権八 / よしだ・ごんぱち / よしだ・ごんはち
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR ?, prefektura Shiga /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
náčelník štábu: 15. armáda
velitel: 19. skupina dělostřelectva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://sakurataro.org/db/吉田権八
URL : https://www.valka.cz/Josida-Gonpaci-t123587#420907Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Jošida
Jméno:
Given Name:
Gonpači
Jméno v originále:
Original Name:
吉田権八 / よしだ・ごんぱち / よしだ・ごんはち
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.05.1917 vojenská akadémia
14.12.1922-27.11.1925 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1917 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
09.03.1939 plukovník
01.03.1943 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1937-09.03.1939 Velitel : 3. sekce (pevnosti) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
09.03.1939-27.12.1939 Velitel : 3. sekce (pevnosti) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
22.09.1944-DD.09.1945 Náčelník štábu : 15. armáda

Ručně vyplněné položky:
01.11.1937-27.12.1939 Vedúci 4. sekcie (obrany) 1. kancelárie generálneho štábu
01.11.1937-27.12.1939 náčelník 3. sekce (pevnosti) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
27.12.1939-02.12.1940 Veliteľ 22. pluku protilietadlového delostrelectva
02.12.1940-30.07.1941 Riaditeľ Vojenskej školy protivzdušnej obrany
30.07.1941-06.03.1942 Veliteľ 2. Tokyjskej jednotky protivzdušnej obrany
06.03.1942-26.07.1943 Veliteľ 19. skupiny delostrelectva
26.07.1943-01.06.1944 Veliteľ Rangoonskej jednotky protivzdušnej obrany, Burma
01.06.1944-22.09.1944 Veliteľ Rangoonskej protilietadlovej jednotky, Burma
22.09.1944-DD.09.1945 Náčelník štábu 15. armády, Burma, Thajsko
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
jiné čtení jména: Jošida, Gonhači
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://sakurataro.org/db/吉田權八
URL : https://www.valka.cz/Josida-Gonpaci-t123587#420909Verze : 2
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!