Main Menu
User Menu

Jokojama, Masao

Masao Yokoyama / 横山正雄

     
Příjmení:
Surname:
Jokojama
Jméno:
Given Name:
Masao
Jméno v originále:
Original Name:
横山正雄 / よこやま・まさお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
24.07.1885 Edo /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
09.12.1975 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Tokijskáho zálivu
velitel: Pevnost Yura
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/横山正雄
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Jokojama-Masao-t182145#533062Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Jokojama
Jméno:
Given Name:
Masao
Jméno v originále:
Original Name:
横山正雄 / よこやま・まさお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.11.1905 Vojenská akadémia
29.11.1915-29.11.1918 Armádne vojnové kolégium
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vojenská delostrelecká technická škola
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.06.1906 podporučík
21.12.1908 poručík
04.02.1916 kapitán
01.12.1921 major
02.03.1926 podplukovník
01.08.1930 plukovník
15.03.1935 generálmajor
01.03.1938 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1937-12.09.1938 Velitel : Pevnost Yura
12.09.1938-01.09.1939 Velitel : Pevnost Tokijského zálivu

Ručně vyplněné položky:
26.06.1906-DD.MM.RRRR 2. ženijný prapor
28.12.1912-DD.MM.RRRR Adjutant 2. ženijný prapor
25.07.1919-DD.MM.RRRR Instrutor, Vojenská akadémia
20.04.1921-20.08.1924 štáb ženistov ?
20.08.1924-02.03.1926 Inštruktor, Vojenská ženijná škola
02.03.1926-24.03.1928 pridelený k 11. ženijnému praporu
24.03.1928-01.08.1930 Inštruktor, Vojenská delostrelecká technická škola
01.08.1930-22.09.1933 velitel 9. ženijný prapor
22.09.1933-01.03.1937 výkonný riaditel Vojenská ženijná škola
01.03.1937-01.03.1938 velitel pevnosti Yura
25.03.1938-DD.MM.RRRR Reserva
12.09.1938-DD.MM.RRRR znovu povolonaý
12.09.1938-01.09.1939 velitel Pevnosti Tokyjskáho zálivu
03.09.1939-DD.MM.RRRR Demobilizovaný
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/横山正雄
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Jokojama-Masao-t182145#533068Verze : 2
MOD