Jiří Sehnal (příslušník RAF)

Diskuse

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jestli mezi vámi není někdo, kdo se zajímá o československé vojáky působící u RAF. Konkrétně bych potřeboval nějaké informace, či fotografie Jiřího Sehnala (zpravodajský důstojník) který působil od roku 1942 až do ledna 1944 v 310.stíhací peruti.
URL : https://www.valka.cz/Jiri-Sehnal-prislusnik-RAF-t237164#655526 Verze : 0
Děkuji, podívám se
URL : https://www.valka.cz/Jiri-Sehnal-prislusnik-RAF-t237164#655528 Verze : 0
A ešte niečo málo...


"Jiří Sehnal byl v naší předválečné armádě letcem pozorovatelem, ale po vážném zranění hlavy v Polsku při ústupových bojích s Němci a následné špatné lékařské péči v sovětské internaci přišel o jedno oko a částečně o sluch a na létání mohl zapomenout. Transportem se v roce 1940 dostal na západ. Byl zpravodajským důstojníkem u 310. čs. stíhací perutě RAF. Je překvapivé že se přihlásil dobrovolně pro přesun do SSSR. U pluku byl pobočníkem velitele. Leteckým mostem byl dopraven na Tri Duby. V době od ukončení povstání do osvobození působil v partyzánském oddíle."


www.idnes.cz
URL : https://www.valka.cz/Jiri-Sehnal-prislusnik-RAF-t237164#655529 Verze : 0
Děkuji, velice jste mi pomohl
URL : https://www.valka.cz/Jiri-Sehnal-prislusnik-RAF-t237164#655531 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více