Main Menu
User Menu

Jezdecká eskadrona 2/1 [1940-1944]

2nd Cavalry Squadron / Jazdecká eskadrona 2/1

     
Název:
Name:
Jezdecká eskadrona 2/1
Originální název:
Original Name:
Jazdecká eskadrona 2/1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1940-30.08.1944 Jezdecký přezvědný oddíl 1
Dislokace:
Deployed:
01.10.1940-30.08.1944 Bratislava, ? /

Velitel:
Commander:
01.10.1940-01.01.1942 Tomáš, Jan (Nadporučík)
01.01.1942-23.04.1943 Tomáš, Jan (Stotník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Jezdecka-eskadrona-2-1-1940-1944-t180630#529699Verze : 0
MOD