Main Menu
User Menu

Jezdecká divizní skupina

Jedzdecká divizní skupina byla zformována 21.4.1933 a skládala se z 1. a 4. brigády kavalerie v 10/1937 byla připojena 3. brigáda kavalerie. Jednotka byla zrušena 1.12.1942 a vojáci použiti při formování3. borněné divize.


Velitel:
genmjr. Okiie Usami (21.4. 1933 - 1.8.1934)
gen. Shigeru Hasunuma (1.8.1934 - 1.8. 1935)
genpor. Heijuro Kasai (1.8. 1935 - 2.8. 1937)
genpor. Shiro Inaba (2.8. 1937 - 1.12. 1937)
genpor. Shoichi Naito (1.12.1937 - 7.1.1939)
genpor. Shin Yoshida (7.1. 1939 - 2.10. 1939)
genpor. Kichizo Kojima (2.10. 1939 - 2.12. 1940)
genpor. Masao Baba (2.12. 1940 - 1.10. 1941)
genpor. Isaku Nishihara (1.10. 1941 - 1.12. 1942)


Podřízena:
Kuantungská armáda 04/1933
severočínský armádní oblast 06/1938
Mongolská armáda 02/1939
URL : https://www.valka.cz/Jezdecka-divizni-skupina-t43697#172815Verze : 0
MOD