Jan Flieger

Diskuse

Jenom drobná poznámka, u Ludvíka Jagellonského máš větu
Ludvík Jagellonský se v čele ne příliš početného vojska (asi 7000 bojovníků).
Asi jsi chtěl pokračovat jinak, ale zapoměl jsi na to. Zkontroluju ti taky údaje, zatím to vypadá velmi dobře. Neber to jako kritiku, jen ti to chci pomoci vyladit Smile
URL : https://www.valka.cz/Jan-Flieger-t7602#19372 Verze : 0
Děkuji jak jsem to zkoukl tak těch nedodělkůbylo víc, všem se tímto omlouvám a už jsem se postaral o nápravu. Nechci se omlovat, ale nefunguje mi tiskárna a ze čtením na monitoru mývám problémi, doufám že se to nebude opakovat, tedy aspoň za sebe. Embarassed Embarassed Embarassed
URL : https://www.valka.cz/Jan-Flieger-t7602#19373 Verze : 0
Abych předešel nedorozumění. V seznamu chybí Matyáš Korvín důvodem proč není uveden je to, že se nikdy nestal legitimním králem. Byl zvolen hlasy katolických pánů (Jednota Zelenohorská), v Olomouci 3.5.1469 a korunován byl tamtéž olomouckým biskupem, toto nelze považovat za právoplatnou volbu. Ze Zemí Koruny České ovládal Moravu, Slezko a Kladsko, které držel až do své smrti 6.4.1490.
URL : https://www.valka.cz/Jan-Flieger-t7602#19710 Verze : 0
Přátelé,


člověk mnohdy zírá, čemu všemu rozumíte! Myšleno v dobrém Exclamation


Fridrich
URL : https://www.valka.cz/Jan-Flieger-t7602#19756 Verze : 0
Zdravím a omlouvám se, že jsem " utekl" od rozepsané stránky o "Dopravce". Ty "mezery" postupně zaplním
(Z časových důvodů!)


Jinak - ten "roj" v Bechyni různě měnil různě "podřízenost", ale nejednalo se nikdy o jednotku od 1. dvlp ani 1. smdlp ( To neznamená, že letadla i osádky mu nikdy v minulosti nepatřili ! )
(Doporučuji si přečíst "Létání v Bechyni" od Jirky Havla. Je to tam pěkně popsáno.)
Standa V.
URL : https://www.valka.cz/Jan-Flieger-t7602#129887 Verze : 0
Kniha od p.Havla je bohužel v tomto případě k ničemu - pokud ji máte tak zjistítě, že obsahuje spoustu nepřesností - jednu za všechny jmého mého otce a člena právě této jednotky není ani jednou uvedeno správně.
URL : https://www.valka.cz/Jan-Flieger-t7602#129889 Verze : 0
To mě velice mrzí, že u NÁS - amatérských bydatelů a "autorů" knížek o našem letectvu jsou v knížkách zjišťovány chyby ve jménech - za to si zaslouží !poškození" omluvu ( pokud chybu nezpůsobí ŠOTEK). Ty knížky nejsou Dokumenty a většinou je v nich zmíněno, co autor sledoval.


Problém je v tom - bohužel, že archivní dokumenty jednotek jsou již několik let (ZASE) TABU - (jsou po zátopách v Mrazírnách Mochov) a "pamětníci" se ozvou vždy až po vydání dílka! Ochotných ke spolupráci spočítá na prtech. A představa, že se v knížce všichni najdou...????
(Vím o čem píši, protože jsem uvedl v knížce přes 1500 jmen a podobné výtky jako Vaše jsem už také dostal.


A protože se tady jedná o "Dopravku", vím jak těžce sháněl M.Moudrý informace od bývalých kolegů v odbočce SL ČR v Příboře ( jsem tam členem) do připravované knížky, která dlouho ležela v jednom vydavatelství a čeká na tisk!


Aby se situace zlepšila, by mělo platit, že kdo ví a zná by to měl poskytnout dál. Třeba ZDE.


Standa V.
URL : https://www.valka.cz/Jan-Flieger-t7602#129904 Verze : 0
Zdravím, chci se zeptat, jestli jste majitelem fotek k článku o Českém Malínu. Pracuji pro Post Bellum a sháníme nějaké fotografie k tomuto tématu. Nedokázal byste mě event. nasměrovat, kam se obrátit? Vidím v popisku dole, že je i "z archivu autora". Prosím ozvěte se mi kdyžtak na yogigirl80-at-gmail.com Moc díky
URL : https://www.valka.cz/Jan-Flieger-t7602#469034 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více