Main Menu
User Menu

Jamník

okr. Spišská Nová Ves

     
Název:
Name:
Jamník
Originální název:
Original Name:
Jamník
Další názvy:
Other Names:
(1277) Yempnik, (1287) Jemnuk, (1327) Jemnik, (1773) Jamník; maďarsky Jamník.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Spišská Nová Ves
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°56'37.13"N 20°39'49.54"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1277
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky pôvodne gotický zo začiatku 14. storočia, v 15. storočí nová klenba, renesančná veža so štítkovou atikou zo začiatku 17. storočia, v roku 1951 novo prestavaný.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.jamnik-spis.sk
URL : https://www.valka.cz/Jamnik-t125334#425670Verze : 0
MOD