Jamamoto, Kijoe

Kiyoe Yamamoto / 山本清衛

     
Příjmení:
Surname:
Jamamoto
Jméno:
Given Name:
Kijoe
Jméno v originále:
Original Name:
山本清衛 / やまもと・きよえ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
07.02.1894 ?, prefektura Kóči /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
13.10.1973 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 15. divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://pwencycl.kgbudge.com/Y/a/Yamamoto_Seiei.htm
URL : https://www.valka.cz/Jamamoto-Kijoe-t123285#420168Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Jamamoto
Jméno:
Given Name:
KiJoe
Jméno v originále:
Original Name:
山本清衛 / やまもと・きよえ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-26.05.1916 vojenská akadémia
26.12.1925-12.12.1928 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
26.12.1916 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR Major
DD.MM.RRRR podplukovník
15.07.1938 plukovník
01.08.1942 generálmajor
01.03.1945 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.08.1936-15.07.1938 Velitel : Železniční skupina 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
15.07.1938-09.03.1939 Velitel : 10. sekce (přeprava) 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
09.03.1939-09.03.1940 Velitel : Železniční sekce 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
20.02.1945-25.07.1945 Velitel : 15. divize

Ručně vyplněné položky:
01.08.1936-15.07.1938 náčelník Železniční skupiny 3. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
15.07.1938-09.03.1939 náčelník 8. sekcie (prepravy) 3. kancelárie generálneho štábu
09.03.1939-09.03.1940 náčelník 9. sekcie (železničný Transport) 3. kancelárie generálneho štábu
09.03.1940-05.02.1941 Veliteľ 27. pluku horského delostrelectva
05.02.1941-DD.01.1943 Náčelník štábu 3. divízie
DD.01.1943-DD.MM.1943 Veliteľ 2 sekcie? 5. zvláštneho železničného velitelstva, Burma
14.02.1944-19.06.1944 Inšpektor 2. železničného veliteľstva
19.06.1944-02.02.1945 Náčelník štábu 33. armády
20.02.1945-25.07.1945 Veliteľ 15. divízie, Burma
25.07.1945-DD.MM.RRRR Shikoku vojenský okres - pridelený
DD.04.1946-DD.MM.RRRR Demobilizovaný
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
https://pwencycl.kgbudge.com/Y/a/Yamamoto_Seiei.htm
URL : https://www.valka.cz/Jamamoto-Kijoe-t123285#420169Verze : 5
MOD
Yamamoto Seiei (Yamamoto Kiyoe) bol v pozdnom roku 1944 náčelníkom štábu 33. armády v Burme.

Od januára 1945 je mu zvelené velenie 15. divízie, podriadenej pod 15. armádu. K tomuto dochádza po kolapse Japonskej ofenzívy U-Go.


Počas Britského obliehania v marci 1945, Yamamoto zriaďuje velenie v Fort Dufferin v Mandalay. Tu je spočiatku nariadené divízii bojovať do posledného muža, avšak nakoniec je rozkaz zmenený a ustupuje 18.3.1945 do Toungoo, kam prichádza 19.4.1945.


Yamamoto bol odporcom taktiky držania postavení do posledného muža, pričom ako sa vyjadril, je to najhoršou možnou možnosťou, avšak takýto rozkaz nakoniec akceptoval.


zdroj
www.generals.dk
https://pwencycl.kgbudge.com/Y/a/Yamamoto_Seiei.htm
URL : https://www.valka.cz/Jamamoto-Kijoe-t123285#420170Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!