Main Menu
User Menu

Irský svobodný stát - přehled hlav výkonné moci

Irish Free State - Heads of executive list

Irský svobodný stát




Král
06.12.1922-20.01.1936 Jiří V.
20.01.1936-11.12.1936 Eduard VIII.
11.12.1936-29.12.1937 Jiří VI.


Generálni guvernér (reprezentan britskej monarchie)
06.12.1922-31.01.1928 Timothy Michael Healy
01.02.1928-01.11.1932 James McNeill (Séamus Mac Néill)
01.11.1932-26.11.1932 (neobsazeno)
27.11.1932-11.11.1936 Domhnall Ua Buachalla (Donal Buckley)
12.12.1936-29.12.1937 Francis "Frank" Patrick Fahy (Proinsias Pádraig Ó Fathaigh)


Prezident výkonné rady
1922-1932 - William Thomas Cosgrave
1932-1937 - Eamon De Valera
URL : https://www.valka.cz/Irsky-svobodny-stat-prehled-hlav-vykonne-moci-t239053#660827Verze : 0
MOD