Instandsetzung/Schlepper Pz.Kpfw.III (dielenské vozidlo/ťahač)

Poškodené Pz.Kpfw.III, ktoré mali odstránenú vežu a niekedy i časť pancierovania korby boli premenené na ťahače a dielenské vozidlá. Poslúžili k odťahovaniu poškodenej techniky. Jednalo sa o improvizované Bergepanzery, ktoré vznikali v poľných opravárenských jednotkách. Niektoré stroje dostali nízke zábradlie.

Peter Chamberlain, Hilary L. Doyle, Thomas L. Jentz - Encyclopedia of German Tanks of World War Two: The Complete Illustrated Directory of German Battle Tanks, Armoured Cars, Self-propelled Guns and Semi-tracked Vehicles, 1933-45, ISBN-10: 1854095188

Instandsetzung/Schlepper Pz.Kpfw.III (dielenské vozidlo/ťahač) -


Instandsetzung/Schlepper Pz.Kpfw.III (dielenské vozidlo/ťahač) -


Instandsetzung/Schlepper Pz.Kpfw.III (dielenské vozidlo/ťahač) - Jeden z dvojice Pz.Schulfahrgestelle Pz.III, ktoré slúžili na odťah poškodených Sturmpanzerov v jednotke Stu.Pz.Abt.216. Fotografia pochádza z nasadenia jednotky v Taliansku.

Jeden z dvojice Pz.Schulfahrgestelle Pz.III, ktoré slúžili na odťah poškodených Sturmpanzerov v jednotke Stu.Pz.Abt.216. Fotografia pochádza z nasadenia jednotky v Taliansku.
URL : https://www.valka.cz/Instandsetzung-Schlepper-Pz-Kpfw-III-dielenske-vozidlo-tahac-t67957#239147 Verze : 2
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy


Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více