Main Menu
User Menu

Inspektorát II [1939-1945]

Inspectorat II

     
Název:
Name:
Inspektorát II
Originální název:
Original Name:
Inspektorát II
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
09.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1939-09.05.1945 Generální inspektorát Vládního vojska
Dislokace:
Deployed:
01.07.1939-09.05.1945 Hradec Králové, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.07.1939-00.05.1944 Procházka, Karel (Generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1939-00.05.1945 Pomocná rota inspektorátu II
01.07.1939-00.05.1944 Prapor 11
01.07.1939-00.05.1944 Prapor 6
01.07.1939-00.05.1944 Prapor 7
15.07.1939-00.05.1944 Prapor 8
00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Hradec Králové
00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Jičín
00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Josefov
00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Kostelec nad Orlicí
00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Rychnov nad Kněžnou
00.05.1944-00.04.1945 Posádkový oddíl Turnov

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-----
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kalousek, Miroslav: Vládní vojsko 1939-1945. Vlastenci či zrádci? Praha, Libri 2002.
Nesvadba, František: Vládní vojsko a jeho odsun do Itálie. Historie a vojenství 16, 1968, č. 6-7, s. 924-961.
URL : https://www.valka.cz/Inspektorat-II-1939-1945-t73388#346730Verze : 5
MOD