Main Menu
User Menu

Imai, Takeo

Takeo Imai / 今井武夫

     
Příjmení:
Surname:
Imai
Jméno:
Given Name:
Takeo
Jméno v originále:
Original Name:
今井武夫 / いまい・たけお
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.1900 ?, prefektura Nagano /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.1982 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
zástupca náčelníka štábu Čínské expediční armády
velitel: 141. pěší pluk
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk

URL : https://www.valka.cz/Imai-Takeo-t145756#468755Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Imai
Jméno:
Given Name:
Takeo
Jméno v originále:
Original Name:
今井武夫 / いまい・たけお
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-27.05.1918 vojenská akademia
26.12.1925-12.12.1928 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1918 podporučík
09.03.1939 plukovník
01.03.1943 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
12.10.1937-09.03.1939 Velitel : Čínska skupina 7. sekce 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
09.03.1939-18.09.1939 Velitel : 7. sekce (Čínské zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.08.1941-01.08.1942 Velitel : 141. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
02.12.1935-DD.MM.RRRR poradca vojenského atašé v Číne (Beijing)
12.10.1937-09.03.1939 náčelník Čínské skupiny 7. sekce 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
09.03.1939-18.09.1939 náčelník 7. sekce (Čínské zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
18.09.1939-01.08.1941 náčelník 4. sekcie Čínskej expedičnej armády
01.08.1941-01.08.1942 velitel 141. pešieho pluku, Filipíny
31.08.1942-01.11.1942 náčelník 4. sekcie Čínskej expedičnej armády
01.11.1942-01.03.1943 pridelený k Ministerstvu velkej Ázie
01.03.1943-30.08.1944 vojenský poradca ministra velkej Ázie
30.08.1944-DD.MM.1945 zástupca náčelníka štábu Čínskej expedičnej armády
30.09.1944-DD.MM.1945 vojenský poraca v Číne?
DD.MM.1947-DD.MM.RRRR výslužba
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www45160u.sakura.ne.jp/DB/今井武夫
www.generals.dk

Imai, Takeo - 21.8.1945 Hunan, Zhijiang

21.8.1945 Hunan, Zhijiang
Imai, Takeo - 21.8.1945 Hunan, Zhijiang

21.8.1945 Hunan, Zhijiang
Imai, Takeo - podpis aktu kapitulácie

podpis aktu kapitulácie
URL : https://www.valka.cz/Imai-Takeo-t145756#468758Verze : 2
MOD