Main Menu
User Menu

Iliašovce

okr. Spišská Nová Ves

     
Název:
Name:
Iliašovce
Originální název:
Original Name:
Iliašovce
Další názvy:
Other Names:
(1263) (villa) Ursi, (villa) Sperarum, (1282) Helyaszaza, (1320) Sperndorf, (1354) Hysfalua, (1773) Ilassowsze, (1808) Eliássowce, (1920) Iľašovce, (1927) Iliašovce; maďarsky Illésfalu; nemecky Sperndorf, Selgersdorf; latinsky Villa Ursi, Villa Sperarum.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Spišská Nová Ves
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°59'33.12"N 20°31'32.26"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1263
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky z rokov 1768-70 a 1799
Gotická socha z rokov 1430-50.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.iliasovce.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Iliasovce-t125333#425668Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Spisska-Nova-Ves-t125333#425668Version : 0
MOD