Main Menu
User Menu

Igata, Tokuzó

Tokuzo Igata / 鋳方徳蔵

     
Příjmení:
Surname:
Igata
Jméno:
Given Name:
Tokuzó
Jméno v originále:
Original Name:
鋳方徳蔵 / いがた・とくぞう
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.09.1864 ?, prefektura Kumamoto /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
25.12.1933 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: Pevnost Sasebo
velitel: Pevnost Yura
velitel: 2. brigáda polního dělostřelectva
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/鋳方徳蔵
URL : https://www.valka.cz/Igata-Tokuzo-t183100#535042Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Igata
Jméno:
Given Name:
Tokuzo
Jméno v originále:
Original Name:
鋳方徳蔵 / いがた・とくぞう
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.06.1886 Vojenská akadémia
23.11.1890-30.11.1893 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.06.1886 podporučík
02.11.1889 poručík
20.12.1892 kapitán
11.10.1897 major
10.01.1901 podplukovník
02.11.1904 plukovník
06.09.1911 generálmajor
02.05.1916 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
06.09.1911-26.12.1912 Velitel : Pevnost Sasebo
24.05.1915-02.05.1916 Velitel : Pevnost Yura
02.05.1916-24.07.1918 Velitel : Pevnost Yura

Ručně vyplněné položky:
30.11.1887-DD.MM.RRRR velitel čaty 3. delostrelecký pluk
20.12.1892-DD.MM.RRRR 3. pluk polného delostrelectva
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR štábny dôstojník 3. divízia
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR pridelený k Imperiálnemu armádnemu veleniu
11.05.1896-25.01.1902 1. kancelária Generálneho štábu
08.10.1897-16.01.1899 1. kancelária Námorného velenia?
15.12.1897-25.01.1902 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
17.01.1899-25.01.1902 1. kancelária Námorného velenia?
25.01.1902-05.02.1904 pridelený k Generálnemu štábu
05.02.1904-14.01.1905 pridelený k Imperiálnemu armádnemu veleniu
14.01.1905-26.01.1906 zástupca náčelníka štábu síl na rieke Yalu
14.01.1905-26.01.1906 náčelník delostrelectva síl na rieke Yalu
26.01.1906-15.06.1909 pridelený k Generálnemu štábu
15.06.1909-01.08.1909 pridelený k veleniu 1. divízie
01.08.1909-06.09.1911 velitel 2. pluku polného delostrelectva
06.09.1911-26.12.1912 velitel Pevnosti Sasebo
26.12.1912-24.05.1915 velitel 2. brigády polného delostrelectva
24.05.1915-24.07.1918 velitel pevnosti Yura
15.01.1919-DD.MM.RRRR Reserva
01.04.1931-DD.MM.RRRR výslužba
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

21.06.1916

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://sakurataro.org/db/鋳方徳蔵
URL : https://www.valka.cz/Igata-Tokuzo-t183100#535043Verze : 4
MOD