Main Menu
User Menu

Identifikace vyznamenání

Diskuse
Pomůžete s identifikací vyznamenání mého pradědy (*1895)? Vím jen, že tato fotka je z 12.8.1918. Jinak o jeho vojenském působení (hodnost, regiment) vím jen to, že prý byl zajat v Rusku. Nic víc. Dá se z fotky něco poznat?


Děkuji
URL : https://www.valka.cz/Identifikace-vyznamenani-t147395#472374Verze : 0
No mě to připadá, že ta hvězdička není kostěná a je z dracounu, to by napovídalo, že je to leutnant, ale proti tomu trochu hovoří absence vojenské záslužné medaile, ikdyž ta nemusela být nutně.......chtělo by to celkový záběr na bodák, či šavli. Jinak spíše hádám, než že bych za to dal ruku do ohně, že je to artillerie. Metály zleva do prava malá stříbrná za statečnost, bronzová za statečnost, karlův vojskový kříž a mobilizační kříž. Kolegové faleristé mě jistě opraví. No a něco mi napovídá, že je to svatební fotografie. Jinak pokud byl zajat, pomohlo by to, co jsem tady již psal - jeho jméno, kde a kdy se narodil. Pak by se dalo pátrat v seznamech ztrát a dohledat s jistotou pluk i hodnost.
URL : https://www.valka.cz/Identifikace-vyznamenani-t147395#472437Verze : 0
Děkuji za reakci. Potíž je v tom, že o jeho působení nikdo nic neví. Fotografie je opravdu svatební. Přikládám celou, jestli to k něčemu pomůže. Dělal jsem kvalitní sken a proto ten výřez v nejlepší kvalitě. V seznamech ztrát jsem se ho pokoušel najít, ale nenašel. Nevím, jestli špatně hledám, nebo tam není, nebo je jeho jméno v seznamech zkomolené. Jmenuje se Otakar Brückner z Prostějova.
URL : https://www.valka.cz/Identifikace-vyznamenani-t147395#472462Verze : 0