Main Menu
User Menu

IV. prapor /kanonový-motorisovaný/ pluku útočné vozby 2 [1937-1938]

4th Battalion /Motorised Guns/ of the 2nd Armoured Regiment

     
Název:
Name:
IV. prapor /kanonový-motorisovaný/ pluku útočné vozby 2
Originální název:
Original Name:
IV. prapor /kanonový-motorisovaný/ pluku útočné vozby 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1938
Nástupce:
Successor:
V. prapor /kanonový-motorisovaný/ pluku útočné vozby 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1937-15.09.1938 Pluk útočné vozby 2
Dislokace:
Deployed:
01.10.1937-15.09.1938 Vyškov, Kasárny Jana Žižky z Trocnova

Velitel:
Commander:
01.10.1937-10.01.1938 Ellinger, František (podplukovník pěchoty)
10.01.1938-06.03.1938
06.03.1938-15.09.1938 Ellinger, František (podplukovník pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1937-15.09.1938 Rota útočné vozby 12/2 /kanonová motorisovaná/
01.10.1937-15.09.1938 Rota útočné vozby 13/2 /kanonová motorisovaná/
01.10.1937-15.09.1938 Rota útočné vozby 14/2 /kanonová motorisovaná/

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří: Pluk útočné vozby 2 (1935-1939). In: Sborník Vysoké vojenské školy pozemního vojska Vyškov, řada C, číslo 2. Vyškov, VVŠ PV 1992, s. 93-105.
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/IV-prapor-kanonovy-motorisovany-pluku-utocne-vozby-2-1937-1938-t68803#241490Verze : 2
MOD