Main Menu
User Menu

IV. prapor /kanonový-motorisovaný/ pluku útočné vozby 1 [1937-1938]

4th Battalion of the 1st Armoured Regiment /Motorised Guns/

     
Název:
Name:
IV. prapor /kanonový motorisovaný/ pluku útočné vozby 1
Originální název:
Original Name:
IV. prapor /kanonový motorisovaný/ pluku útočné vozby 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 269
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1937-24.09.1938 Pluk útočné vozby 1
Dislokace:
Deployed:
01.10.1937-02.11.1937 Milovice, kasárny /
02.11.1937-09.09.1938 Lysá nad Labem, zámek /
09.09.1938-24.09.1938 Beroun, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /

Velitel:
Commander:
01.10.1937-10.01.1938 Plachý, Josef (podplukovník pěchoty)
10.01.1938-06.03.1938 Bělehrádek, Josef (štábní kapitán pěchoty)
06.03.1938-24.09.1938 Plachý, Josef (podplukovník pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1937-25.09.1938 Rota útočné vozby 10/1 /kanonová motorisovaná/
01.10.1937-25.09.1938 Rota útočné vozby 11/1 /kanonová motorisovaná/
01.10.1937-25.09.1938 Rota útočné vozby 12/1 /kanonová motorisovaná/
01.10.1937-15.09.1938 Rota útočné vozby 13/1 /kanonová-motorisovaná/
15.09.1938-24.09.1938 Rota útočné vozby 9/1 /kanonová motorisovaná/

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/IV-prapor-kanonovy-motorisovany-pluku-utocne-vozby-1-1937-1938-t68768#241246Verze : 2
MOD