Main Menu
User Menu

IV. obrněný sbor [1942-1943]

IV Armored Corps

     
Název:
Name:
IV. obrněný sbor
Originální název:
Original Name:
IV Armored Corps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.08.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.10.1943
Nástupce:
Successor:
XX. sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
05.09.1942-29.03.1943 Desert Centre, Camp Young
29.03.1943-04.09.1943 Camp Campbell, Tennessee
04.09.1943-09.10.1943 Tennessee Maneuver Area

Velitel:
Commander:
05.09.1942-09.10.1943 Walker, Walton ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
The Ghost Corps. Thru Hell and High Water. A Short History of the XX Corps, U. S. Army, 1945
www.unithistories.com
URL : https://www.valka.cz/IV-obrneny-sbor-1942-1943-t144013#464642Verze : 0
MOD