ISU - 152 v ČSLA

Diskuse

V roku 1950 bolo zo Sovietskeho zväzu do Československa dodaných 16 ks ťažkých 152 mm samohybných húfnic ISU - 152. V ČSLA dostali označenie ŤSD-152 - ťažké samohybné delo. Jedna z mála známych fotografií z májovej vojenskej prehliadky v roku 1951 v Prahe sa stal predlohou pre môj model ....


Stavebnica v mierke 1 : 35 je od fy ZVEZDA - bez kovových dielov. Ide o tzv. stavbu z krabičky.
ISU - 152 v ČSLA - Zadná časť modelu ...

Zadná časť modelu ...
ISU - 152 v ČSLA - Pravá strana modelu ...

Pravá strana modelu ...
ISU - 152 v ČSLA - Ľavá strana modelu ...

Ľavá strana modelu ...
ISU - 152 v ČSLA - Predné detaily - nový klakson , reflektor, pôvodná hlaveň ...

Predné detaily - nový klakson , reflektor, pôvodná hlaveň ...
ISU - 152 v ČSLA - Predloha, ktorá ma inšpirovala  ku stavbe modelu ...   © Vojenská technika

Predloha, ktorá ma inšpirovala ku stavbe modelu ... © Vojenská technika
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233362 Verze : 0
Zpátky k modelu:
Prostým porovnáním fotografie z přehlídky je vidět, že na modelu nejsou dodrženy "vztahové" parametry řidičova průzoru, světlometu a houkačky, ani "pistol port/otvor pro vyhození ručního granátu" není "tam, kde by měl být".
Pokud připustíme, že na přehlídky se vozidla připravovala přesně "podle předpisu" , tak jsem přesvědčen, že držáky ženijního nářadí na levém boku by měly být posunuty výše a neměla by tam chybět ta bedna...
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233376 Verze : 0
No nebudu detailista Smile ale pás obvykle ležel na nosné kladce, ne jako na fotce z prava ve vzduchu, solidní pásy se dají koupit od Eastern Expres (mám je doma) tyhle se těm původním nepodobají ani "vzorkem" na článcích Sad
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233380 Verze : 0
bitaxe : o tých článkových pásoch od Eastern Express viem, zháňam ich, ešte mi ich nikto neponúkol. Ale to zároveň znamená, že " gumáky " budú nahradené článkovými, z ktorých sa dá vyformovať previs. A previs bude.


Priznávam, že som týmto chcel aj dokázať, že " zvezďácke gumáky " sa dajú lepiť i keď sú zo štyroch častí.


Už som sa zmienil, že je to " krabička " do vítriny, to na vysvetlenie tých detailov ohľadom výhozu a pod.
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233750 Verze : 0
To MiHla: Prosím Vás, neberte si to osobně, ale tím předchozím příspěvkem jste mne dovedl ke dvěma zjištěním:
1) že platí tzv. paradox ztvárnění reality v modelu - protože jste stvořil model něčeho, co ve skutečnosti vypadá jinak... Jinak řečeno, z bílého polystrenu jste vykroužil model černé krychle.
2) že i zde platí "Dajdou efekt" - tedy "to je Vaše hodnocení a je to hodnocení nesprávné"... nebo jinak "to je Váš názor a je to názor...".


Z toho logicky vyplývá, že ani ta černobílá "VéPéZetka" nejspíš neodpovídá realitě...., je jen "podobná".
Takže je to celé něco jako "what if", protože "tehdy se tam něco takového mohlo vyskytnout"...


Tady totiž neplatí ani princip "reálného ztvárnění míry poznání daného objektu", který respektuje i možnost, že se později objeví informace další, které potvrdí, upraví a nebo třeba vyvrátí "míru poznání daného objektu" v okamžiku, kdy byl jeho model vytvořen.


Ještě jednou, neberte si to osobně, nejspíš to bude i dále se rozvíjející trend, ale mně to prostě hlava nebere.
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233753 Verze : 0
No nevím kdo by ti je měl nabídnout .-), já si je normálně objednal a za pár dní jsem je měl doma Smile sice se chybička vloudila a místo 1xKV a 1x IS jsem dostal 2xKV Smile ale to se celkem snadno napravilo reklamací. To že ty gumáky jdou sestavit (byť je každý pás ze dvou kusů) nepochybuju, zkusil jsem to, problém je že jejich vzorek je zcela nesmyslný a tak ta práce přijde nazmar Sad
V ČR jdou ty pásy objednat bez problémů, a myslím že by měly mít zásilkovku i na slovensko. zkus to tady : www.bilek-eshop.cz
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233754 Verze : 0
Vidím , že moje príspevky pôsobia dosť dráždivo .

bitaxe
: Tak že dáme vysvetlenie No. 2. V mieste môjho byliska a v priľahlom okolí ich v ponuke nik nemá. A poštovné z ČR tvorí 270,- Sk, čo pri cene 185,- Sk / v prepočte / za článkové pásy tvorí dosť značnú položku. Tak len preto, snáď sa mi podarí k nim dostať v blízkej budúcnosti. Slovné spojenie " nikto mi ich neponúkol " bolo myslené obrazne.


palič : a bol som odhalený, máte pravdu , číslo na vzore z obrázku a na mojom modeli nie je totožné. Aj na to mám vysvetlenie, obrázok z vojenskej prehiadky zobrazuje stroj prináležiaci 1. čate a môj model znázorňuje tretí stroj 2. čaty. Preto ten rozdiel v označení. A pridám ešte niečo , čo Vám určite Vaša hlava nezoberie, s prepáčením za výraz : dal som si vyrobiť 30 sád klasických žlto - čiernych a starých čierno - bielych ŠPZ/ predných i zadných / na vojenské vozidlá. A teraz to príde , pán kolega , podržte si klobúk : ich číselný sled vyjadruje rok - mesiac - deň môjho narodenia . Áno, nie som perfekcionalista, to Ste vystihli správne , ale je to môj koníček, záľuba a tomu modelu i mne to je v celku jedno. Ja nikde a nikomu netvrdím, že môj model znázorňuje konkrétne vozidlo, z toho a toho obdobia, prínáležiace tomu a tomu VÚ.


Uf, a je to .... Uľavilo sami, že je to zo mňa vonku, veď sa už nemusíme hanbiť za svoje názory, či nie ?
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233803 Verze : 0
V prvním příspěvku:

Citace - MiHla :

V roku 1950 bolo zo Sovietskeho zväzu do Československa dodaných 16 ks ťažkých 152 mm samohybných húfnic ISU - 152. V ČSLA dostali označenie ŤSD-152 - ťažké samohybné delo. Jedna z mála známych fotografií z májovej vojenskej prehliadky v roku 1951 v Prahe sa stal predlohou pre môj model ....


Stavebnica v mierke 1 : 35 je od fy ZVEZDA - bez kovových dielov. Ide o tzv. stavbu z krabičky.V předchozím příspěvku pak tohle:
MiHla napsal: Ja nikde a nikomu netvrdím, že môj model znázorňuje konkrétne vozidlo


A která (z těch, co jsou na fotce) se stala předlohou?


Což o to, tohle mi hlava bere naprosto bez problémů - já (si) třeba postavil vozidlo, kterému jsem říkal "moje" - myslím tomu skutečnému...
Ale když někdo (rozumějme kdokoli) uvede svůj model a dokládá (fotkou), jak by měl vypadat, tak nutně musí počítat s tím, že (pokud se nedržel předlohy), sklidí nejspíš kritiku.


Já jsem předem psal, že to nemáte brát osobně...
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233805 Verze : 0
Proč by ses styděl za své názory, jen se holt musí počítat s tím že budou rozporovány Smile (přiznám se že když už bych si dal práci se stavbou nějakého vozidla asi bych se snažil aby značka byla správně - z tvého vysvětlení si nejsem jist jestli ta značka je opravdu z ISU, ale třeba ti jen blbě rozumím.) Model mám taky, zatím jsem stavěl jen jeho verzi se 122 mm kanonem a celkem se staví dobře, dnes bych pro tu ISU asi krom pásů zkusil sehnat i hlaveň, osobně tedy budu stavět válečnou a vedle ní pak i taženou verzi té houfnice Smile
Osobně se mi model krom pásů docela líbí, detaily asi nesedí (to světlo je docela znát, ale je otázka jestli bych si ho všiml) ale celkem to vypadá solidně. Ono něco vystavit a dát k tomu fotku jiného vozu si říká o rýpnutí Smile
S těmi pásy, máš pravdu že cena poštovného je dost drsná, jediné řešení je objednat toho víc (třeba i s někým dohromady) a tím poštovné "rozložit" do ceny více věcí.
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233837 Verze : 0
bitaxe : Na tému model sa bavím rád.


Hlaveň - podobne ako Ty mám aj ja tri druhy : hliníkovú od Eduardov +++, resinovú od MMK +-- a striekanú ZVEZDA zo stavebnice ++-. Nakoľko aj mám už rozrobenú 152 mm húfnicu D - 20 vz. 37, tak práve v nej chcem použiť tú hliníkovú. Striekaná zo stevbnice sa dá tmelením a brúsením dostať do prijateľného tvaru i podoby.


Pásy : dnes bola súťaž v Nitre , boli tam i predajcovia z ČR, nik pásy od EE neponúkal. Zatiaľ ich má v ponuke len fa BÍLEK, tak nejak to skúsim cez nich , obísť to poštovné.


Stavebnica ISU-152 ZVEZDA : stavba bez problémov - návod prostý - tmelenia dosť. Niečo zo stavby som dal na Modellfórum.cz. Je to veľmi pohodová stavba, a o tom to je ....
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233878 Verze : 0
No já koupil tu houfnici od MMK rovnou s kovovou hlavní (samozřejmě v té ruské verzi) takže tu rezinovou se trápit nemusím.
Co se pásů týče taky jsem na ně nikde jinde nenarazil než u Bílka (odkaz jsem našel na Modelfóru)
Jak už jsem psal už jsem to stavěl i když v té druhé verzi (tedy jako ISU 122) a byl jsem docel spokojen
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233879 Verze : 0
bitaxe : Ja mám vojnovú ISU - 152 i 122 postavené od DRAGONA. Toto bola len doplňovačka zbierky strojov ČSLA.


Aj ja má húfnicu od MMK s Alu hlavňou, tak že som to mohol porovnávať.
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233881 Verze : 0
No mně se rozdíl mezi Dragonem a Zvezdou nezdál úměrný rozdílu cen Smile takže jsem se spokojil jen se Zvezdou.
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233882 Verze : 0
Už som sa o tom zmieňoval, aj mňa k tomuto výberu viedlo toto zistenie. V mojom prípade sa jednalo cca o 100 % rozdiel v cene : 500,- & 1.000,- Sk.
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233884 Verze : 0
U mne by to možná bylo ještě víc Smile měl jsem je přímo z ruska a dost levně, takže nebylo nad čím váhat.
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233899 Verze : 0
Vážení priatelia!


To je snáď zlý sen.
Z prečítaných príspevkov k postavenému modelu som nadobudol veľmi neblahý dojem, že sa jedná o vyslovene ostrú súťaž, na ktorej sa stretli dvaja veľmi prísni rozhodcovia : Palič a bitaxe. A pretože sú to "pekní psi" tak to tomu MiHla riadne "osladia". Čo má čo stavať akési modely.


Čo na tom že, podľa mňa chcel dať informáciu, že ISU-152 boli tiež vo výzbroji Československej armády a chcel to dokumentovať modelom. Hlavne že niekomu riadne znechutíme jeho prácu. Určite máte obaja všetky svoje modely postavené na 100 bodov!!!


Takže, len doňho!!!
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233937 Verze : 0
to SKOT jsi úplně normální? Asi se sotva něco (třeba i to že ISU byly v ČS armádě) dá dokládat modelem, to si může představit asi jen opravdový naiva, MiHla ani nic takového nepsal, jen uvedl že jedna z mála fotek je z přehlídky a to že bylo předlohou jeho modelu, nic víc a nic míň. Nejednalo se tedy o "objev" že to ISU u nás sloužilo ale o to že dokládal z čeho vycházel. Za paliče mluvit nebudu, ale kde jsi došel k tomu že jsem "přísný rozhodčí" a "pěkný pes"?To na co jsem upozornil (a za tím si stojím) je, že pásy nemodelově neleží na nosných kladkách (já to na svém modelu řešil přichycením k jejich osám tenkým drátkem) a že chybí typické prověšení (to u gumových uděla nejde a jde to jen u plastových). Veškeré dlší věci které jsme si s MiHlou vyměnily se už týkaly něčeho jiného.
Pokud jde o to že "máme všechby modely za 100 bodů", tak nevím kolik je dnes maximum v bodovačkách, nicméně já si nemyslím že by mé modely aspirovaly na nejvyšší počet, ale také je nedávám k posouzení. Pokud myslíš že účelem pro který někdo vystaví fotky modelu je to že očekává nadšený pokřik, asi se lišíme v názoru (ostatně ani tys ten nadšený pokřik nevydal) můj je že dotyčný se chce dozvědět co udělal špatně a co tedy by příště mohl udělat líp (jinak to celkem nemá smysl, z pochvaly typu "mně se to líbí" se dozvíš houby). Pokud budeš vystavovat model ty napiš to tam prosím zřetelně (třeba "beru jen pochvalu" ) abych tě náhodou nezklamal, budu se ti snažit vyhovět a najít něco pochvaly hodného, jistě ti to ohromně pomůže.
Tohle už se netýká SKOTa. Osobně si vážím těch kdo se rozhodnou "jít s kůží na trh" a uveřejní fotky modelu, předpokládám že je to proto že chtějí najít chyby které (možná díky "autorské slepotě") sami nevidí, v tom jim mohou ostatní pomoci spíš tím že kriticky upozorní na to co je blbě než tím že je budou "šetřit" a psát jak je to skvělé. To co jsem napsal jsem myslím schopen obhájit a nevidím proč bych měl někomu něco "oslazovat". Prostě když vidím chybu napíšu to.
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233945 Verze : 0
to SKOT: čo Ty do mňa, keď ja do Teba nič??? Posielam SZ.


No, počítal jsem spíš, že se k tomu už nebudu dál vyjadřovat, ale taky si za svým stojím a pokud jsem něco "vytýkal" či poukazoval na to, že něco nesedí či je s velkou pravděpodobností "jen podobné", tak je to prostým porovnáním s "podobným vzorem" vcelku dost vidět. Mimochodem, vlevo od apertury hlavní výzbroje má být také apertura zaměřovací optiky.... Na "podobném vzoru", který zachytila fotka z přehlídky to vidět je - na modelu pak ... ne.


Tahle rubrika se jmenuje "Chlubítko" a ne "Informační nástěnka" a MiHla se svým modelem chtěl pochlubit jako každý jiný modelář. Už jsem to psal jednou - kdo něco vydává k posouzení, musí počítat nejen s pochvalou/pochvalami, ale nezbytně musí počítat i s možností, že sklidí větší či menší množství názorů či postřehů kritických...
Asi by to bylo trochu jiné, kdyby ta fotka známá nebyla a nebo kdyby už tady nevisela na faktografické části fóra... Ale takhle?


Kritice svých modelů se nebráním, rád nazývám věci pravými jmény a pokud to vůči mně činí i protějšek, nemám s tím problém a snažím se vést dialog. Stejně tak si rád dělám legraci a taky se jí nebráním - samozřejmě, je-li to legrace bez afektu a do jisté míry "z legrace" a nemá za cíl ublížit. Ostatně, bitaxe mne zná dost dlouho osobně a může to potvrdit.
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233947 Verze : 0
Jen tak na okraj, přijde mi zajímavé že MiHla dotyčnou kritiku vzal úplně normálně a některé věci jsme i spolu probrali, jen SKOTa to po nějaké době rozpálilo doběla, pročpak?
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233954 Verze : 0
Jo a paliče opravdu osobně znám a i když se vidíme tak 3x do roka mohu potvrdit že stejnou kritiku jakou dělá snese Smile (na soutěžích jsem byl podobné situace svědkem docela často) Přiznám se moc nechápu co SKOTa tak rozrušilo, pokud jsem si všiml nešlo o nesmyslné tlachy "mně se to nelíbí" ale o to že prostě některé věci nesedí s fotkou (to MiHla vysvětli že dělal jiné vozidlo a fotka sloužila jako vodítko) a je to celkem doložitelné )jestli to někdo bude opravovat až bude dotyčný model stavět je už jeho věc. Nemyslím že to bylo špatně, já třeba vím že si mám dát pozor na reflektor (pokud ho bude vozidlo mít) jestli má správný rozměr, to mi přijde docela přínosné.
MiHlův nápad s vozidlem naší armády mi přijde pěkný a jeho úsilí taky, ale to byť je to pochvala mu asi moc nepomůže. (třeba to aspoň pomůže SKOTovi Smile )
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233957 Verze : 0
Fešáci ste úplne mimo.


To či Miro prijal Vaše "hodnotenie", alebo nie, nie je pre môj príspevok rozhodnujúce. Vyjadril som iba svoj názor.


A bohužiaľ musím Vám povedať, že čím dlhšie som na tomto fóre, tým viac som znechutený. Niektorí na tomto fóre sa už totiž stávajú "bohorovnými" a za správne a dobré považujú len svoje názory. Akékoľvek názory iných, ktoré neharmonizujú s ich, tvrdo, až arogantne potláčajú. Podotýkam, že týmto nepoukazujem na Vás.

Mňa vôbec nezaujíma ako ste to mysleli. Myslím, že vzhľadom k tomu, že som ako modelár techniky mal 1. výkonnostnú triedu, bol som ústredným rozhodcom a dokonca aj autorom slovenských pravidiel pre plastikových modelárov, viem o čom hovorím.


Spôsob, akým ste sa do Mira pustili by bol adekvátny na majstrovstvách SR, ČR alebo ČSR, ak by sa bodovalo klasickým spôsobom. V tejto rubrike si myslím, že nie je na mieste takéto hodnotenie. Alebo dajte svoje ISU-152 na toto fórum (neviem teraz ktorý ste spomínali že ste ich stavali viac kusov) a pozrieme sa im na "zúbky". Potom by sme videli či bol spôsob Vášho "hodnotenia" na mieste. Na Slovensku máme totiž porekadlo : "Že má v oku brvno, to nevie, ale triesku v oku iného vidí".


Toto je zároveň môj posledný príspevok k tejto téme. Bitaxe môžeš si na mňa útočiť ako chceš. Mňa už o svojom serióznom modelárskom názore nepresvedčíš.
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233969 Verze : 0
to SKOT chceš říci že ten pás (což je jediné o čem jsem psal) leží na nosných kladkách? Pokud jsi jak tvrdíš rozhodčí a tohle ti uniká nelze než litovat. A pokud bys si dal práci a přečetl si co se psalo (což pro někoho tak bohorovného že mu na realitě nezáleží je možná obtížné) asi bys zjistil že jediný kdo stavěl víc než jeden model daného typu je MiHla. A jestli ti nepřijde seriozní že upozorním na věc která je na fotce jednoznačně znát nevidím důvod tě přesvědčovat, na svůj názor máš jistě právo. Bohužel ten kdo rozhlašuje svůj názor jako jediný správný (a to bez podkladu) jsi tu ty. Ještě jednou se tě zeptám a zkus mi odpovědět, ty opravdu nevidíš ten pás který je na fotce "pravá strana" nad nosnou kladkou? (pro to abys to měl jednodušší je to nad tou třetí kladkou od předu). Chceš mi tedy říct že jsem neměl pravdu? Jako rozhodčí bys to přehlédl a pochválil?
Zkus mi odpovědět na to nač se tě ptám a ne obecným povídáním o "bohorovnosti", jestli se ti nelíbím je to spíš tvůj problém, ale na to máš jistě právo, klidně mi dokaž že nemám pravdu, pokud to neumíš asi budeš muset zůstat u těch pocitů. Nějak mi totiž přijde že nic než ty pocity nemáš, protože já kritizoval jednu konkrétní věc, ty ji sice nedokážeš vyvrátit, ale je to podle tebe špatně.
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233974 Verze : 0
to SKOT chceš říci že ten pás (což je jediné o čem jsem psal) leží na nosných kladkách? Pokud jsi jak tvrdíš rozhodčí a tohle ti uniká nelze než litovat. A pokud bys si dal práci a přečetl si co se psalo (což pro někoho tak bohorovného že mu na realitě nezáleží je možná obtížné) asi bys zjistil že jediný kdo stavěl víc než jeden model daného typu je MiHla. A jestli ti nepřijde seriozní že upozorním na věc která je na fotce jednoznačně znát nevidím důvod tě přesvědčovat, na svůj názor máš jistě právo. Bohužel ten kdo rozhlašuje svůj názor jako jediný správný (a to bez podkladu) jsi tu ty. Ještě jednou se tě zeptám a zkus mi odpovědět, ty opravdu nevidíš ten pás který je na fotce "pravá strana" nad nosnou kladkou? (pro to abys to měl jednodušší je to nad tou třetí kladkou od předu). Chceš mi tedy říct že jsem neměl pravdu? Jako rozhodčí bys to přehlédl a pochválil?
Zkus mi odpovědět na to nač se tě ptám a ne obecným povídáním o "bohorovnosti", jestli se ti nelíbím je to spíš tvůj problém, ale na to máš jistě právo, klidně mi dokaž že nemám pravdu, pokud to neumíš asi budeš muset zůstat u těch pocitů. Nějak mi totiž přijde že nic než ty pocity nemáš, protože já kritizoval jednu konkrétní věc, ty ji sice nedokážeš vyvrátit, ale je to podle tebe špatně. Mimochodem s útoky jsi začal ty, krom pocitu jsi mi nedokázal že bych neměl pravdu, takže to navíc byl útok poněkud nesmyslný. O seriózním názoru tě nepotřebuji přesvědčovat, na to stačí se podívat (možná bys ale musel odložit přesvědčení že to co dělám já je z principu špatně a zkusit se podívat bez podobných emocí. Na to abych "na tebe útočil" jsi mi příliš lhostejný, nic o tobě nevím a nikterak mi to nevadí, pokud ale někoho nařkneš že "je pes" a nedokážeš to doložit obávám se že jsi spíš chudák než partner pro diskuzi (byť vzrušenou).
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233976 Verze : 0
Mě se zdá SKOTe Tvoje připomínka taky poměrně zbytečná, protože celá diskuse byla vedena věcně a v klidu (až doteď) a Mihla byl pouze upozorněn pouze na zjevné nesrovnalosti, neschody s údajnou předlohou (některé tak trochu i zbytečné), jichž se většina v klidu vysvětlila. A pokud jsem si všiml, neřešily se tu nějaké hnidopišské detaily jako patina, kamuflážní barva apod. Neberu Ti tvoje schopnosti, ale nechápu co máš proti této diskusi. Já třeba taky ocením spíš konstruktivní kritiku, než nějaký nekritický obdivování. Do doby než si se do ní vložil Ty byla to vcelku klidná a věcná diskuse.


Věta "Mňa vôbec nezaujíma ako ste to mysleli." se mi vzhledem k Tebou řečeným názorům zdá taky trochu zvláštní. Navíc z těchto Tvých posledních příspěvků to poněkud nešťastně vypadá, že ten, kdo chce prosadit svůj názor a potlačit ty ostatní, jseš zrovna Ty.


Zajímalo by mě to arogantní potlačování názorů. Můžeš to specifikovat? Můžeš mi třeba napsat do SZ.


Nechci se zastávat bitaxeho a paliče, protože jsou určitě schopni si obhájit svoje věci sami a moji pomoc nepotřebujou, ale přece jen mi Tvoje reakce prostě nedala, abych se neozval.


PS: bitaxe už to myslím prokázal Wink
PPS: I když si myslím, že poslední poznámka byla zbytečná i když musím přiznat, že částečně vyprovovaná a proto PROSÍM Vás VŠECHNY, aby jste zklidnili své emoce. Je Vás to všech nedůstojné. Sad
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233978 Verze : 0
Já se "zklidním snadno, co bylo třeba už jsem napsal a to minimálně dvakrát, takže dál nevidím důvod se tím zabývat.
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#233998 Verze : 0
Na pripojenom obrázku, i keď je to vozidlo mimo témy, chcem poukázať na mnou už v predchádzajúcich príspevkoch zmieňovaný "muzeálny " povrch vozidla - minimálne ojazdenie, opotrebovanie, zaprášenie a pod.
Gumové obruče sú tiež bez opotrebovania. Tento povrch som si ja vybral ako vzor pre svoju zbierku ( muzeálnu ).
ISU - 152 v ČSLA - Minimálne opotrebované vozidlo ...

Minimálne opotrebované vozidlo ...
URL : https://www.valka.cz/ISU-152-v-CSLA-t65739#234855 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více