Main Menu
User Menu

ISR - Přehled prezidentů

Přehled prezidentů:


Předsedové Prozatímní státní rady:


15.05.1948-17.05.1948 - David Ben-Gurion
17.05.1948-17.02.1949 - Chaim Weizmann



Prezidenti:


17.02.1949-09.11.1952 - Chaim Weizmann
09.11.1952-10.12.1952 - Josef Sprinzak (dočasně)
10.12.1952-23.04.1963 - Jicchak Ben-Zvi*
23.04.1963-22.05.1963 - Kadiš Luz (dočasně)
22.05.1963-24.05.1973 - Zalman Šazar
24.05.1973-29.05.1978 - Efraim Kazir
29.05.1978-05.05.1983 - Jicchak Navon
05.05.1983-13.05.1993 - Chaim Herzog
13.05.1993-12.07.2000 - Ezer Weizmann
12.07.2000-01.08.2000 - Abraham Burg (dočasně)
01.08.2000-01.07.2007 - Moše Kacav
15.07.2007-xx.xx.xxxx - Šimon Peres



* často se úvádí i forma Issac Ben-Zvi
URL : https://www.valka.cz/ISR-Prehled-prezidentu-t20260#76219Verze : 0
MOD