Main Menu
User Menu

III. sbor [1938-1943]

III Corps / III Hadtest


MAĎARSKÉ KRÁLOVSTVÍ III HADTEST
III. ARMÁDNÍ SBOR
Datum vzniku 22.11.1938
Předchůdce 3. vojenská oblast [1922-1938]
Datum zániku 02.1943
Následovník ---
Nadřízené velitelství 00.1942-02.1943 2. armáda
Sídlo velitelství 11.1938-04.1941 Szombathelay
Velitelé 11.1938-08.1941 Kiss László
08.1941-06.1942 Domaniczky Ödön
06.1942-07.1942 Rakovszky György
07.1942-02.1943 Dömötör János
Podřízená velitelství 12.1938-02.1942 7. pěší brigáda [1938-1942]
12.1938-02.1942 8. pěší brigáda [1938-1942]
12.1938-02.1942 9. pěší brigáda [1938-1942]
Podřízená tělesa
Podřízené oddíly
Literatura Kliment, Charles K. - Bernád, Dénes: Maďarská armáda 1919-1945. Praha, Naše vojsko 2007.
URL CZ: https://www.valka.cz/III-sbor-1938-1943-t53607#199573Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/III-Corps-III-Hadtest-t53607#199573Version : 0
MOD