Main Menu
User Menu

III. sbor [1938-1939]

3rd Corps

     
Název:
Name:
III. sbor
Originální název:
Original Name:
III. sbor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.10.1938
Předchůdce:
Predecessor:
XIV. hraniční pásmo
Datum zániku:
Disbanded:
14.03.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.10.1938-14.03.1939 Zemské vojenské velitelství v Brně
Dislokace:
Deployed:
14.10.1938-14.03.1939 Brno, kasárny /

Velitel:
Commander:
14.10.1938-14.03.1939 Hasal, Antonín (Divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/III-sbor-1938-1939-t73363#577527Verze : 1
MOD

REPUBLIKA ČESKO-SLOVENSKÁ III. SBOR
Datum vzniku 14.10.1938
Předchůdce XIV. hraniční pásmo [1938]
Datum zániku 15.03.1939
Následovník ---
Nadřízené velitelství 10.1938-03.1939 Zemské vojenské velitelství v Brně [1938-1939]
Dislokace 10.1938-03.1939 Brno
Velitelé 10.1938-03.1939 Hasal Antonín
Podřízená velitelství 10.1938-03.1939 6. divise [1938-1939]
10.1938-03.1939 14. divise [1938-1939]
10.1938-11.1938 Skupina 2 [1938]
10.1938-03.1939 Posádkové velitelství Brno [1938-1939]
Podřízená tělesa
Podřízené oddíly
Prameny Vojenský ústřední archív Praha,
Literatura
URL : https://www.valka.cz/III-sbor-1938-1939-t73363#260324Verze : 1
MOD