Main Menu
User Menu

III. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 2 [1936-1937]

3rd Battalion /Light Infantry Tanks/ of the 2nd Armoured Regiment

     
Název:
Name:
III. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 2
Originální název:
Original Name:
III. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
II. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 2
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1937
Nástupce:
Successor:
II. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1936-01.10.1937 Pluk útočné vozby 2
Dislokace:
Deployed:
01.10.1936-01.10.1937 Olomouc, Kasárny

Velitel:
Commander:
01.10.1936-04.11.1936 Boks, Alois (major pěchoty)
04.11.1936-01.02.1937 Vodička, Ladislav (štábní kapitán pěchoty)
01.02.1937-30.05.1937 Kašík, Jan (major pěchoty)
30.05.1937-20.09.1937 Vodička, Ladislav (štábní kapitán pěchoty)
20.09.1937-01.10.1937 Přibyl, Bohuslav (podplukovník pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1936-01.10.1937 Rota útočné vozby 5/2 /lehkých tanků pěchotních/
01.10.1936-01.10.1937 Rota útočné vozby 6/2 /lehkých tanků pěchotních/
01.10.1936-01.10.1937 Rota útočné vozby 7/2 /lehkých tanků pěchotních/

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří: Pluk útočné vozby 2 (1935–1939). In: Sborník Vysoké vojenské školy pozemního vojska Vyškov, řada C, číslo 2. Vyškov, VVŠ PV 1992, s. 93-105.
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920–1938. Praha, Libri 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/III-prapor-lehkych-tanku-pechotnich-pluku-utocne-vozby-2-1936-1937-t68814#241515Verze : 3
URL EN: https://www.armedconflicts.com/3rd-Battalion-Light-Infantry-Tanks-of-the-2nd-Armoured-Regiment-t68814#241515Version : 0
MOD