Main Menu
User Menu

III. armáda, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 3rd Army

     
Název:
Name:
III. armáda, velitelství
Originální název:
Original Name:
III. armáda, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 104 - Mobilisovaný útvar 104-B-1
Datum zániku:
Disbanded:
15.12.1938
Nástupce:
Successor:
Zemské vojenské velitelství v Bratislavě
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.09.1938-14.10.1938 Hlavní velitelství
14.10.1938-15.12.1938 Hlavní štáb branné moci
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-27.11.1938 Kremnica, ? /
27.11.1938-15.12.1938 Bratislava, Budova zemského velitelství /

Velitel:
Commander:
27.09.1938-06.10.1938 Votruba, Josef (armádní generál)
06.10.1938-15.12.1938 Prchala, Lev (armádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.09.1938-15.12.1938 Kratochvíl, Bedřich (plukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.09.1938-01.12.1938 Velitelství XV. hraničního pásma
27.09.1938-15.12.1938 10. divise
27.09.1938-15.12.1938 11. divise
27.09.1938-15.12.1938 3. rychlá divise, velitelství
27.09.1938-15.12.1938 Stan velitelství III. armády
27.09.1938-21.11.1938 Velitelství VII. sboru
27.09.1938-15.10.1938 Velitelství XVI. hraničního pásma
27.09.1938-15.12.1938 Velitelství dělostřelectva III. armády
27.09.1938-DD.MM.1938 Velitelství etapy III. armády
27.09.1938-15.12.1938 Velitelství letectva III. armády
27.09.1938-15.12.1938 Velitelství telegrafního vojska III. armády
27.09.1938-15.12.1938 Velitelství ženijního vojska III. armády
27.09.1938-15.12.1938 Vyšší polní soud III. armády
27.09.1938-15.12.1938 Úřad automobilní služby III. armády
27.09.1938-15.12.1938 Úřad duchovní služby III. armády
27.09.1938-15.12.1938 Úřad intendanční služby III. armády
27.09.1938-15.12.1938 Úřad remontní služby III. armády
27.09.1938-15.12.1938 Úřad služby silniční dopravy III. armády
27.09.1938-15.12.1938 Úřad veterinářské služby III. armády
27.09.1938-15.12.1938 Úřad vyššího polního prokurátora III. armády
27.09.1938-15.12.1938 Úřad zdravotnické služby III. armády
27.09.1938-15.12.1938 Štáb III. armády
04.10.1938-18.11.1938 Velitelství VIII. sboru
06.10.1938-11.10.1938 Velitelství V. sboru
10.10.1938-DD.11.1938 Velitelství VI. sboru

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno ŠTEFÁNIK 1
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů branné pohotovosti státu 1938, Velitelství "Štefánik"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL CZ: https://www.valka.cz/III-armada-velitelstvi-1938-1938-t57690#586662Verze : 4
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Headquarters-of-the-3rd-Army-t57690#586662Version : 0
MOD