Main Menu
User Menu

II. sbor [1938-1945]

II Corps / II Hadtest


MAĎARSKÉ KRÁLOVSTVÍ II HADTEST
II. ARMÁDNÍ SBOR
Datum vzniku 22.11.1938
Předchůdce 2. vojenská oblast [1922-1938]
Datum zániku 05.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství
Dislokace 11.1938-??.1942 Székesfehérvar
Velitelé 11.1938-01.1939 Temessy Milán
01.1939-02.1941 Schweitzer István
02.1941-10.1942 Hennyey Gustztáv
10.1942-11.1943 Aggteleky Béla
11.1943-04.1944 Vörös János
04.1944-11.1944 Kiss István
11.1944-05.1945 Kudriczy István
Podřízená velitelství 12.1938-02.1942 4. pěší brigáda [1938-1942]
12.1938-02.1942 5. pěší brigáda [1938-1942]
12.1938-02.1942 6. pěší brigáda [1938-1942]
Podřízená tělesa
Podřízené oddíly
Literatura Kliment, Charles K. - Bernád, Dénes: Maďarská armáda 1919-1945. Praha, Naše vojsko 2007.
URL CZ: https://www.valka.cz/II-sbor-1938-1945-t19245#199572Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/II-Corps-II-Hadtest-t19245#199572Version : 0
MOD