Main Menu
User Menu

II. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 2 [1935-1936]

2nd Battalion /Light Infantry Tanks/ of the 2nd Armoured Regiment

     
Název:
Name:
II. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 2
Originální název:
Original Name:
II. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1936
Nástupce:
Successor:
III. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1935-01.10.1936 Pluk útočné vozby 2
Dislokace:
Deployed:
15.09.1935-01.10.1936 Olomouc, Kasárny Juraje Jánošíka

Velitel:
Commander:
15.09.1935-01.10.1935 Fišera, Jan (podplukovník pěchoty)
01.10.1935-15.09.1936 Kašík, Jan (major pěchoty)
15.09.1936-01.10.1936 Reischl, Josef (major jezdectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1935-01.10.1936 Rota útočné vozby 4/2 /lehkých tanků pěchotních/
15.09.1935-01.10.1936 Rota útočné vozby 5/2 /lehkých tanků pěchotních/
15.09.1935-01.10.1936 Rota útočné vozby 6/2 /lehkých tanků pěchotních/

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří: Pluk útočné vozby 2 (1935-1939). In: Sborník Vysoké vojenské školy pozemního vojska Vyškov, řada C, číslo 2. Vyškov, VVŠ PV 1992, s. 93-105.
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/II-prapor-lehkych-tanku-pechotnich-pluku-utocne-vozby-2-1935-1936-t68720#241021Verze : 4
MOD